13 niedziela zwykła – początek wakacji


Wakacje często kojarzą się z fantastyczną przygodą. Dziś do podobnej przygody zaprasza nas Jezus, który w Ewangelii podkreśla znaczenie wiary w życiu człowieka. „Nie bój się, tylko wierz!" – mówi do ojca zmarłej dziewczynki. Wiara może być wielką przygodą naszego życia. Prośmy dziś Jezusa o ufną wiarę.

W okresie wakacji i urlopów zachęcamy do poświęcenia więcej czasu na modlitwę, czytanie Pisma św., książek i czasopism religijnych.

W środę po Mszy św. wieczornej o godz. 20.00. zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prośby i podziękowania można składać na kartkach w skrzynkach drewnianych, które znajdują się w wejściu do kościoła.

W naszym Kościele pw. NMP Królowej Polski w okresie wakacyjnym porządek Mszy św. jest następujący; w niedzielę Msze św. o godz. 7.00; 9.00; 10.30 i 20.00; a w dni powszednie o godz. 20.00. W soboty wieczorna Msza św. z niedzieli, zwłaszcza dla tych, którzy  w świąteczny dzień nie mogą uczestniczyć w Eucharystii. 20 min. przed każdą Mszą św. możliwość  skorzystania z sakramentu spowiedzi św.

W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek w czasie mszy św. będziemy modlić się o powołanie kapłańskie, zakonne i misyjne.  W piątek po Mszy św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w sobotę po Mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.  W  pierwszy  piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 19.30.

Są wolne intencje mszalne. Kto chciałby zamówić Mszę św. może to uczynić w zakrystii po zakończonej Mszy św.