4 niedziela Wielkiego Postu


1. Po upływie dwóch trzyletnich kadencji O. Piotr Krzysztoforski zgodnie z Konstytucjami Zakonu Paulinów ustępuje z urzędu proboszcza parafii i przełożonego klasztoru w Łukęcinie. O. Piotr zostaje skierowany do pracy duszpasterskiej na Jasnej Górze. W przyszłą niedzielę o godz. 10.00 nastąpi przekazanie urzędu proboszcza O. Bazylemu. W następną środę tj. 29 marca o godz. 17.00 O. Piotr pragnie spotkać się z parafianami i przyjaciółmi klasztoru oraz podziękować za dobro, którego doświadczył. Po Mszy świętej dziękczynnej zapraszamy na spotkanie w stołówce klasztornej. Wyrażając wielką wdzięczność za Jego posługę blisko 13 lat posługiwania w naszej parafii polecamy Go Waszej modlitewnej opiece.

2. Msze św. sprawujemy w tygodniu o godz. 1700, a w niedziele o godz. 1000 i 1630. Spowiadamy przed Mszą św. Można umówić się również telefonicznie na spowiedź w innym czasie.

3. Zapraszamy na nasze cotygodniowe nabożeństwa: w poniedziałek o godz. 1650 na litanię do św. Jana Pawła II w intencji naszych rodzin, we wtorek o 1650 modlimy się koronką do Bożego Miłosierdzia. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Gorzkie Żale odprawiamy w niedziele o 930, a w piątki o 1630 Drogę Krzyżową. Za uczestnictwo w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii świętej i modlitwa w intencjach papieża). Również w piątek po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do 1830.

5. W zakrystii lub w kancelarii parafialnej można składać ofiary na kwiaty i dekoracje świąteczne oraz na świecę paschalną.

6. W dniach od 18 do 25 kwietnia organizowana jest Pielgrzymka Maryjna „Ruta Mariana” z Kamienia Pomorskiego do Francji, Andory i Hiszpanii. Więcej informacji na plakacie w gablocie i ulotkach na stoliku z prasą.

7. Zapraszamy również na pielgrzymkę do Medjugorje, która odbędzie się od 25. 03 do 02. 04. 2023 r. Wyjazd/powrót: Szczecin. Zapisy oraz wszelkie szczegóły dostępne u Ani z biura pielgrzymkowego GOSPA z PK&Go. pod numerem telefonu 500 627 510 lub mailowo na info@gospa.com.pl (mailto:info@gospa.com.pl). Cena pielgrzymki to 750zł (zaliczka) +350 Euro (płatne w autokarze). Zostało 12 wolnych miejsc.

8. Na nadchodzący tydzień wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask, błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej Jasnogórskiej, i dobrego przeżycia czasu Wielkiego Postu danego nam przez Boga.