5 niedziela Wielkiego Postu


 

W okresie Wielkiego Postu zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych.  Drogę krzyżową sprawujemy w każdy piątek o godz. 16.30, zaś Gorzkie żale w niedziele po mszy św. o godz. 10.00.

We wtorek o godz. 16.50. koronka do Miłosierdzia Bożego.

W środę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, jest to również Dzień Świętości Życia. Msza św. o godz. 17.00, a po niej wymiana tajemnic różańcowych.

Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa, rozpoczynająca najważniejszy tydzień przygotowania do przeżycia Tajemnicy Paschalnej. Kościół święci w tym dniu triumfalny wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Poświęcenie palm na każdej mszy św. Uroczysta procesja z palmami w czasie mszy św. o godz. 10.00. Jeżeli pozwolą warunki atmosferyczne gromadzimy się przy krzyżu.

W Wielki Piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Łukęcina w stronę wybrzeża morskiego. Prosimy przynieść ze sobą znicze, które na koniec nabożeństwa zapalimy nad brzegiem morza za tych, którzy nie wrócili z morza.

Zbierane są ofiary pieniężne na kwiaty i elementy dekoracyjne do Grobu Pańskiego w naszym parafialnym kościele. Ofiary można składać w zakrystii lub w biurze parafialnym.

Wczoraj kościół parafialny posprzątali Państwo Urbańscy i Pani Marta Miodońska. Dziękujemy! W następną sobotę o pomoc w utrzymaniu czystości kościoła prosimy Państwa Pietrzaków.