5 niedziela Wielkiego Postu


 1. W poniedziałek o godz. 16.50. litania do św. Jana Pawła II.
 2. We wtorek o godz. 16.50. koronka do Miłosierdzia Bożego.
 3. W środę o godz. 17.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W sobotę będziemy obchodzić Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP – Patrona Kościoła Powszechnego.
 5. Trwa Wielki Post. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30., a Gorzkie Żale w niedziele po mszy św. o godz. 10.00.
 6. Trwa zbieranie ofiar pieniężnych na kwiaty i elementy dekoracyjne do Grobu Pańskiego w naszym parafialnym kościele. Ofiary można składać w zakrystii lub w biurze parafialnym.
 7. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa, rozpoczynająca najważniejszy tydzień przygotowania do przeżycia Tajemnicy Paschalnej. Kościół święci w tym dniu triumfalny wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Poświęcenie palm na wszystkich mszach św. Uroczysta procesja z palmami w czasie mszy św. o godz. 10.00. Jeżeli pozwolą warunki atmosferyczne gromadzimy się przy krzyżu.
 8. Spowiedź św. wielkopostna w naszej parafii w Niedzielę Palmową przed i po mszy św. 
 9. Tradycyjnie w Wielki Piątek przeprowadzimy nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Łukęcina w stronę wybrzeża morskiego. Podobne nabożeństwa organizowane w wielu miejscowościach naszej ojczyzny, cieszą się uznaniem wiernych, gromadząc liczne ich rzesze. W związku z koniecznymi przygotowaniami informujemy Was już teraz, abyście zarezerwowali wielkopiątkowy wieczór na modlitwę i medytację męki Pańskiej. Prosimy przynieść ze sobą znicze, które na koniec nabożeństwa zapalimy nad brzegiem morza za tych, którzy nie wrócili z morza.
 10. Składamy serdeczne podziękowanie Bratu Robertowi, Paniom Indze Wybierek oraz Lidii Radeckiej za posprzątanie kościoła. W następną sobotę o pomoc w utrzymaniu czystości w kościele prosimy rodzinę państwa Michalskich. Dziękujemy wszystkim za dbałość o swój kościół.
 11. 4 marca odszedł do Pana nasz parafianin Marian Michalski. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.