5 niedziela Wielkiego Postu


 1. Trwa Wielki Post. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Drogę Krzyżową sprawujemy w piątek o godz. 16.30., a Gorzkie Żale w niedzielę po mszy św. o godz. 10.00.
 2. W poniedziałek o godz. 16.50. litania do św. Jana Pawła II w intencji rodzin.
 3. We wtorek o godz. 16.50. koronka do Miłosierdzia Bożego.
 4. W środę o godz. 17.00 zapraszamy na mszę św. i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 6. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa, rozpoczynająca najważniejszy tydzień przygotowania do przeżycia Tajemnicy Paschalnej. Kościół święci w tym dniu triumfalny wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Poświęcenie palm na wszystkich mszach św. Uroczysta procesja z palmami w czasie mszy św. o godz. 10.00. Jeżeli pozwolą warunki atmosferyczne gromadzimy się przy krzyżu.
 7. Spowiedź św. wielkopostna w naszej parafii w Niedzielę Palmową przed i po mszy św.  
 8. Tradycyjnie w Wielki Piątek przeprowadzimy  nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Łukęcina w stronę wybrzeża morskiego. W związku z koniecznymi przygotowaniami informujemy już dziś, aby zarezerwować wielkopiątkowy wieczór na modlitwę i medytację męki Pańskiej. Prosimy przynieść ze sobą znicze, które na koniec nabożeństwa zapalimy nad brzegiem morza za tych, którzy nie wrócili z morza.
 9. Trwa zbieranie ofiar pieniężnych na kwiaty i elementy dekoracyjne do Grobu Pańskiego w naszym parafialnym kościele. Ofiary można składać w zakrystii lub w biurze parafialnym.
 10. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Można to zrobić w zakrystii po mszy św.
 11. Serdecznie dziękujemy Paniom: Barbarze Kołodziej, Iwonie Urbańskiej i Marcie Miodońskiej za przygotowanie kościoła na niedzielę. O posprzątanie kościoła w następną sobotę prosimy  Panie: Agnieszkę i Weronikę Tałajkowskie oraz Mariannę Mikołajczyk. Dziękujemy, że troszczycie się o swój kościół parafialny.