5 niedziela Wielkiego Postu


  1. Rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Potrwają do środy 21 marca kiedy to zawierzymy owoce naszego nawrócenia Matce Bożej. Prowadzi je o. Grzegorz Zakrzewski, paulin z klasztoru w Krakowie na Skałce. W poniedziałek, wtorek i środę msza św. z nauką rekolekcyjną o godz. 17.00.
  2. Zapraszamy do wspólnego przeżywania Męki naszego Pana Jezusa Chrystusa, podczas nabożeństw pasyjnych: Drogę Krzyżową odprawiamy w piątek o godz. 16.30, a Gorzkie Żale w niedzielę po mszy św. o godz. 10.00.
    Spowiadamy każdego dnia przed Mszą świętą.
  3. Dzisiaj po mszy św. będzie można zakupić palmy wielkanocne wykonane przez uczniów katolickiej szkoły w Pobierowie. Cena za palmę wynosi 7 zł. Dochód ze sprzedaży szkoła przeznaczy na pielgrzymkę dzieci „Śladami Jana Pawła II”.
  4. Trwa zbiórka funduszy na nowe śpiewniki do naszego kościoła. W poprzednie trzy niedziele w sumie zebraliśmy 1211 zł. Dzisiaj ostatni raz prosimy Was, drodzy parafianie i goście wsparcie tego projektu, a za złożone do tej pory ofiary wszystkim z serca dziękujemy!
  5. Serdecznie dziękujemy Paniom: Katarzynie i Zuzi Pietrzak za przygotowanie kościoła na niedzielę. W następną sobotę o sprzątanie prosimy Panie: Barbarę Kołodziej i Martę Miodońską. Dziękujemy Wam za tę wytrwałą posługę, wszyscy z niej korzystamy.
  6. Za tydzień Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień. Kościół święci w tym dniu triumfalny wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Poświęcenie palm na obu mszach św. Procesja z palmami w czasie mszy św., o godz. 10.00. Jeżeli pozwolą warunki atmosferyczne gromadzimy się przy krzyżu.
  7. Już dziś zapraszamy wszystkich parafian i gości na Misterium Męki Pańskiej, które przygotowuje młodzież z Zespołu Szkół Społecznych z Dziwnowa. Odbędzie się ono w Wielki Czwartek, bezpośrednio po Mszy Wieczerzy Pańskiej.