5 niedziela Wielkiego Postu


 • Po upływie dwóch trzyletnich kadencji O. Piotr Krzysztoforski zgodnie z Konstytucjami Zakonu Paulinów ustępuje z urzędu proboszcza parafii i przełożonego klasztoru w Łukęcinie. O. Piotr zostaje skierowany do pracy duszpasterskiej na Jasnej Górze. W środę 29 marca o godz. 1700 O. Piotr pragnie spotkać się z parafianami i przyjaciółmi klasztoru oraz podziękować za dobro, którego doświadczył. Po Mszy świętej dziękczynnej zapraszamy na spotkanie w stołówce klasztornej. Wyrażając wielką wdzięczność za Jego posługę blisko 13 lat posługiwania w naszej parafii polecamy Go Waszej modlitewnej opiece.
 • W przyszłą niedzielę Niedziela Męki Pańskiej czyli Palmowa wprowadzająca nas w misteria śmierci i zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa. Poświęcenie palm w czasie każdej Mszy św., zaś uroczysta procesja z palmami w czasie Mszy św. o godz. 1000. Jeżeli pozwolą warunki atmosferyczne zgromadzimy się przy krzyżu.
 • Również w przyszłą niedzielę 2 kwietnia zapraszamy do kościoła na Apel Jasnogórski o 2100 chcemy włączyć się w modlitwę dziękczynną za pontyfikat św. Jana Pawła II w rocznicę jego odejścia do Niebieskiej Ojczyzny. Po Apelu modlitwą różańcową chcemy otoczyć ludzi mediów podważających autorytet świętego papieża.
 • Liturgia Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek, 6 kwietnia o 1800. Liturgia Wielkiego Piątku również o 1800, a po niej nabożeństwo Drogi krzyżowej. Wigilię Paschalną rozpoczniemy w Wielką Sobotę o 2000. W związku z koniecznymi przygotowaniami informujemy Was już teraz, abyście zarezerwowali czas na modlitwę i przeżywanie najważniejszych dni roku liturgicznego.
 • Msze św. w niedziele sprawujemy o 1000 i 1630, a w tygodniu o 1700. Spowiadamy przed Mszą św. Można umówić się również na spowiedź w innym czasie.
 • Zapraszamy na nasze cotygodniowe nabożeństwa. W poniedziałki o 1650 odmawiamy litanię do św. Jana Pawła II, w intencji naszych rodzin, we wtorki o 1650 Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Gorzkie Żale odprawiamy w niedziele o 930, a w piątki o 1630 Drogę Krzyżową. Za uczestnictwo w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii świętej i modlitwa w intencjach papieża). Również w piątek po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do 1830.
 • W piątek 31 marca z Kamienia Pomorskiego wyrusza Ekstremalna Droga Krzyżowa, jej trasa wiedzie również przez Łukęcin. Więcej informacji na plakacie w gablocie przed kościołem.
 • 1 kwietnia pierwsza sobota miesiąca, Koło Żywego Różańca zapraszamy o 1630 na różaniec i wymianę tajemnic.
 • W zakrystii lub w kancelarii parafialnej można składać ofiary na kwiaty i dekoracje świąteczne oraz na świecę paschalną.
 • W dniach od 18 do 25 kwietnia organizowana jest Pielgrzymka Maryjna „Ruta Mariana” z Kamienia Pomorskiego do Francji, Andory i Hiszpanii. Więcej informacji na plakacie w gablocie i ulotkach na stoliku z prasą.
 • Wskrzeszenie Łazarza przypomina nam o życiu w perspektywie wieczności. Prośmy Ducha św. o wiarę Marty, zwłaszcza w trudnych doświadczeniach naszego postępowania za Chrystusem.