5 niedziela zwykła


  1. Dzisiaj po mszy św. wymiana tajemnic różańcowych: różaniec i konferencja.
  2. W poniedziałek o godz. 16.50. litania do św. Jana Pawła II.
  3. We wtorek o godz. 16.50. koronka do Miłosierdzia Bożego.
  4. W Środę Popielcową 10 lutego rozpoczynamy czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, który zakończy się obchodami Wielkiego Tygodnia
    i Uroczystością Zmartwychwstania Pańskiego. W tym dniu zapraszamy na mszę św. sprawowaną o godz. 17.00., podczas której dokonany zostanie obrzęd posypania głów popiołem. Ten znak ma każdemu z nas uświadomić, że jednym z wymiarów życia chrześcijańskiego jest postawa pokuty za popełnione grzechy i nawrócenia, które stanowią konieczny warunek zbawienia każdego, kto przyjął wiarę. W tym dniu wszystkie osoby od czternastego roku życia zobowiązane są do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, a osoby od osiemnastego do sześćdziesiątego roku życia (nie licząc chorych) dodatkowo obowiązuje post ścisły, który oznacza możliwość spożycia jednego pokarmu do syta i dwóch mniejszych (KPK, kan. 1252). Po mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych.  Drogę krzyżową sprawować będziemy w każdy piątek o godz. 16.30, a Gorzkie żale w niedziele po mszy św. o godz. 10.00.
  6. W czwartek 11 lutego we wspomnienie liturgiczne Matki Bożej z Lourdes przypada Międzynarodowy Dzień Chorego. W czasie mszy św. zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych oraz błogosławieństwo lourdzkie Najświętszym Sakramentem. Bardzo prosimy, aby ludziom chorym umożliwić przybycie do kościoła na modlitwę w ich intencji.
  7. Składamy serdeczne podziękowanie Paniom Barbarze Kołodziej, Iwonie Urbańskiej, Marcie Miodońskiej za posprzątanie kościoła. W następną sobotę o pomoc w utrzymaniu czystości w kościele prosimy Panie Leokadię Kowal oraz Marzenę Kowal. Dziękujemy wszystkim za dbałość o swój kościół.