6 Niedziela Wielkanocna


  1. Trwa miesiąc maj dedykowany Najświętszej Maryi Pannie. Nabożeństwo majowe z Litanią loretańską i rozważaniem sprawujemy w dni powszednie po mszy św. wieczornej o godz. 20.00., a w niedziele po mszy św. o godz. 10.00.
  2. Tydzień po uroczystości I Komunii Świętej nazwany jest Białym Tygodniem. W tym czasie rodzice z dziećmi w strojach komunijnych będą uczestniczyć w mszach św. i nabożeństwach majowych w naszym kościele.
  3. Jutro w poniedziałek o godz. 19.50. litania do św. Jana Pawła II.
  4. We wtorek o godz. 19.50 Koronka do miłosierdzia Bożego.
  5. W środę o godz. 20.00. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie połączona z nabożeństwem majowym.
  6. W przyszłą sobotę 27.05. o godz. 19.00. obowiązkowa zbiórka ministrantów w celu omówienia dalszych aktywności grupy. Zapraszamy do służby przy ołtarzu dzieci, które przyjęły I Komunię Świętą.
  7. W czasie Wielkiego Postu zbieraliśmy ubrania dla wiernych paulińskiej parafii w Ayos, w Kamerunie. Udało nam się przygotować paczki, które wysyłamy sukcesywnie do Kamerunu. Ojciec Wojciech potwierdził drogą mailową, że jak dotąd wszystkie paczki doszły w nienaruszonym stanie. Przysłał też specjalne podziękowania za naszą akcję, które dołączamy do dzisiejszego wydania Biuletynu Parafialnego.
  8. Serdecznie dziękujemy Paniom: Barbarze Kołodziej, Iwonie Urbańskiej i Marcie Miodońskiej za przygotowanie kościoła na niedzielę. O posprzątanie kościoła w następną sobotę prosimy Panie:  Małgorzatę Lao i Katarzynę Pietrzak. Dziękujemy, że troszczycie się o swój kościół parafialny.
  9. Na sesji Zarządu Generalnego Zakonu Paulinów w dniu 12.04.2017 roku O. Piotr Krzysztoforski został mianowany Przełożonym Domu Zakonnego i Proboszczem parafii w Łukęcinie z dniem 18.06.2017. Po upływie  dwóch kadencji – sześciu lat – O. Proboszcz Dariusz Szuba zgodnie z Konstytucjami Zakonu Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika zostanie skierowany do pracy duszpasterskiej na Jasną Górę w Częstochowie. W dniu 11.06.2017 roku o godz. 10.00. podczas mszy św., O. Dariusz pragnie się pożegnać z wiernymi z parafii i gośćmi, i podziękować za ten czas pracy.