6 niedziela zwykła


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

6 NIEDZIELA ZWYKŁA

11.02.2018

 

1. Jutro o godz. 16.50 zapraszamy na modlitwę do św. Jana Pawła II przed Jego relikwiami w intencji rodzin.

2. We wtorek przed Mszą świętą, o godz. 16.50 koronka do Miłosierdzia Bożego.

3. W środę przyzywamy wstawiennictwa Matki Bożej Nieustającej Pomocy podczas nowenny po Mszy świętej o godz. 17.00.

4. W Środę Popielcową – 14 lutego – rozpoczynamy czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu. W tym dniu zapraszamy na mszę św. sprawowaną o godz. 17.00, z obrzędem posypania głów popiołem. Ten znak niech nam uświadomi, że jednym z wymiarów życia chrześcijańskiego jest postawa pokuty i nawrócenia. W tym dniu wszystkie osoby od czternastego roku życia zobowiązane są do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, a osoby od osiemnastego do sześćdziesiątego roku życia (nie licząc chorych) dodatkowo obowiązuje post ścisły, który oznacza możliwość spożycia jednego posiłku do syta i dwóch lekkich (KPK, kan. 1252).

5. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych. Drogę krzyżową sprawować będziemy w każdy piątek o godz. 16.30, a Gorzkie żale w niedziele po mszy św. o godz. 10.00.

6. W przyszłą sobotę, 17 lutego, Koło Żywego Różańca uczestniczyć będzie w diecezjalnej pielgrzymce kół różańcowych w Szczecinie. Wyjazd spod kościoła o godz. 8.00.

7. Serdecznie dziękujemy Paniom: Katarzynie Kurowskiej i Agnieszce Zielonka – Kubińskiej za posprzątanie kościoła na niedzielę. W następną sobotę o to samo prosimy Panie: Iwonę Urbańską i Martę Miodońską.