Ogłoszenia na niedzielę 23 lutego


W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Prośba Prezydium Konferencji Episkopatu Polski w związku z wydarzeniami na Ukrainie:  „Wydarzenia na Ukrainie, których jesteśmy świadkami, są dla nas wezwaniem do modlitewnej solidarności w intencji pokojowego rozwiązania tego dramatycznego konfliktu. Dlatego zwracamy się z prośbą do wszystkich wiernych Kościoła Katolickiego w Polsce, aby najbliższy piątek, 28 lutego br., stał się dla nas Dniem Modlitwy i Postu w intencji Ukrainy. Do Was, Bracia i Siostry, kierujemy apel o gesty solidarności i wsparcie dla narodu ukraińskiego w tym szczególnie trudnym dla niego czasie.”

Na końcu nadchodzącego tygodnia 1 marca przypada pierwsza sobota miesiąca. Po mszy św. o godz. 17.00. nabożeństwo do Niepoklanego Serca Maryi. Szczególnie w tym dniu goręcej zwracajmy się do Matki Najświętszej i powierzajmy Jej matczynej opiece nasze codzienne troski.

W tym samy dniu 1 marca rozpocznie się na Jasnej Górze Kapituła  Generalna Wyborcza w naszym paulińskim zakonie. Na czas obrad prośmy  w naszych modlitwach o światło Ducha św. dla wyborców i dobry wybór nowego Generała Zakonu oraz zarządu.

W następną niedzielę wymiana tajemnic różańcowych – po mszy św. o godz. 10.00. nabożeństwo różańcowe.