Niedziela Miłosierdzia i odpust 3 maja


W koronce do Miłosierdzia Bożego powtarzamy: miej miłosierdzie dla nas i całego świata. Z tych słów wynika, że nikt z nas nie może być wyłączony z nurtu Miłosierdzia Bożego. Każdy go potrzebuje tak jak życiodajnej wody. W niedzielę Miłosierdzia Bożego starajmy się wzmocnić codzienne praktykowanie tego nabożeństwa. Dziś zapraszamy Was na wspólną modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia  po mszy św. o godz. 8.45. W naszym kościele znajduje się obraz Jezu Ufam Tobie. Od najbliższego wtorku  rozpoczniemy modlitwę koronki do Miłosierdzia Bożego. Tę modlitwę będziemy kontynuować w każdy wtorek 10 minut przed mszą św.

W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00.

Od 1 maja  – od czwartku – msze św. w dni powszednie w naszym kościele parafialnym będą sprawowane o godz. 20.00. a w niedziele i uroczystości o godz. 10.00. oraz o 16.30.

W czwartek 1 maja rozpoczynamy miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Nabożeństwo majowe z Litanią loretańską w dni powszednie po mszy św. wieczornej, a w niedziele po mszy św. o godz. 10.00. Weźmy w nich udział, polecając Matce Najświętszej wszystkie nasze sprawy, nasze rodziny i ojczyznę, nasze troski i radości.

Dnia 3 maja będziemy obchodzić święto patronalne naszej parafii  – NMP Królowej Polski. O godz. 10.00. będzie sprawowana msza św., której przewodniczyć będzie i słowo Boże wygłosi O. Andrzej Grad – podprzeor klasztoru paulińskiego w Wieruszowie. Po mszy św. koncert zespołu młodzieżowego Młodzieńcy w Ogniu z Wieruszowa. Wstęp wolny. W dniu 16 kwietnia br. odbyło się spotkanie rady parafialnej, która zadecydowała, że w tym roku nie odbędzie się festyn parafialny.

 W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W następną niedzielę po mszy św. o godz. 10.00. wymiana tajemnic różańcowych.