2 niedziela Adwentu


1. Adwent to czas przygotowania na Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wydarzenie to objawia nam miłość Boga do całego rodzaju ludzkiego. Wyraziła się ona tym, że Bóg posłał nam swojego Jedynego Syna, abyśmy nie umarli, ale mieli życie wieczne.

Wyrazem tego czuwania może być nasza obecność na mszach św. roratnich. Sprawujemy je w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Szczególną zachętę kierujemy do dzieci, które zapraszamy z lampionami. Każde dziecko, które będzie uczestniczyć w roratach z lampionem zostanie nagrodzone na koniec Rorat.

2. Od kilku lat podczas Adwentu w całej Polsce rozprowadzane są świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy”. Zebrane środki służą potem działalności charytatywnej, którą prowadzi „Caritas”. Zachęcamy także w tym roku do nabycia świec na stół wigilijny. W ten prosty, ale jakże wymowny sposób możemy pomóc najbardziej potrzebującym. Świece oraz opłatki na stół wigilijny są do nabycia w zakrystii.

3. We wtorek przed mszą św. o godz. 16.50 koronka do Miłosierdzia Bożego.

4. W środę po roratach zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. Dziękujemy Sołectwu w Łukęcinie za zorganizowanie "mikołaja" dla dzieci i seniorów naszej wsi. Podziękowania należą się też Mikołajowi. Dziękujemy, że jako parafia mogliśmy włączyć się w to wydarzenie.

6. W drugą niedzielę Adwentu, przypada Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. – Pamiętajmy o naszych siostrach i braciach, którym przyszło żyć w trudniejszych od nas okolicznościach – apelują bp Antoni Dydycz i ks. Leszek Kryża. Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy Konferencji Episkopatu Polski niesie pomoc już od 25 lat.

Po mszy św. będzie okazja do wsparcia tego dzieła ofiarą pieniężną.

7. Jutro Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy wyjątkowo na mszę św. rano o godz. 08.30.