Boże Narodzenie


Jakaś światłość nad Betlejem się rozchodzi,
dzisiaj właśnie Jezus Chrystus się narodził,
do nas przyszedł, bo ukochał wszystkich ludzi.

 

Dzisiejszej nocy objawiła nam się nieskończona Miłość Boga. Miłość, która stała się jednym z nas, która przyjęła nasze śmiertelne ciało i życie pełne bólu i cierpienia. Miłość, która nie cofnęła się przed największym uniżeniem, by nas wywyższyć. Padamy na kolana, by móc choć przez chwilę kontemplować tę Miłość, poczuć Jej ciepło, usłyszeć bicie maleńkiego Serca Jezusa, które od teraz bije dla każdego z nas. Biedni jak pasterze pragniemy ofiarować Dzieciątku naszą miłość, nasze serca, by mógł choć trochę w nich odpocząć, by poczuł się w nich dobrze.

Tej otwartości serca na Chrystusa życzymy Wam Drodzy Parafianie, Czciciele Matki Bożej Jasnogórskiej, Drodzy Goście z okazji przeżywania Radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

W Roku Bożego Miłosierdzia oraz 1050 rocznicy Chrztu Polski niech Jezus Chrystus, który przychodząc na ziemię wyświadczył nam ogromne miłosierdzie, sprawi abyście byli świadkami tego miłosierdzia każdego dnia i wobec każdego człowieka, którego grzech tak bardzo rani i poniża. Niech Narodzony Jezus, który dźwiga świat z upadku da Wam moc, abyście potrafili sami dźwigać się ze słabości a następnie pomagali innym i prowadzili ich do Chrystusa.

 

  1. Porządek mszy św. w Uroczystość Narodzenia Pańskiego jak w niedzielę: o godz. 10.00. i 16.30., a w dni powszednie msze św. o godz. 17.00.

  2. Pragnę podziękować tym wszystkim, którzy przyczynili się do upiększenia naszego kościoła na święta Bożego Narodzenia. Bóg zapłać. Dziękuję rodzinie państwa Urbańskich i Pani Marcie Miodońskiej za posprzątanie w środę naszego kościoła.

  3. W Nowym Roku 2016 w dniach 7-8 stycznia, Ojcowie pragną odwiedzić wiernych w naszej parafii w ich domach i przybyć na wspólną modlitwę, pobłogosławić dom i porozmawiać na tematy religijne. Wierni, którzy pragną zaprosić kapłana do swego domu po kolędzie, proszę o osobiste zgłoszenie w zakrystii lub w kancelarii parafialnej do 31 grudnia br. Po tym dniu nie będą realizowane zgłoszenia związane z wizytą duszpasterską.

  4. W niedzielę 27 grudnia przypada Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.