Boże Narodzenie 2016


Drodzy Parafianie, Drodzy Goście, Drodzy Dobrodzieje naszego klasztoru!

W imieniu Wspólnoty Zakonu Paulinów w Łukęcinie pragnę złożyć serdeczne życzenia:

Niech radość z narodzenia Jezusa Chrystusa, będzie dla każdego z nas wezwaniem do zawierzenia Jemu siebie we wszystkim – w zdrowiu i w chorobie, w radościach dnia codziennego i troskach, w tym, co przychodzi łatwo i w tym, co wiąże się z ofiarą.

Niech przeżywanie tajemnicy Bożego Narodzenia w Roku Jubileuszu 300-lecia Koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, Królowej Korony Polskiej, pomoże nam stawać się każdego dnia coraz bardziej świadkami Miłości, która zamieszkała pośród nas. Święta Boża Rodzicielka Maryja niech wyprasza nam na każdy dzień obfitość Bożych łask, byśmy przez przemianę naszego życia stawali się „żywymi diamentami" w Jej Koronie Chwały.

                                                                                                                                                                                                                                   O. Dariusz Szuba

 

1. Porządek mszy św.  w Uroczystość Narodzenia Pańskiego jak i w poniedziałek: o godz. 10.00. i 16.30., a w dni powszednie msze św. o godz. 17.00. 20 minut przed każdą mszą św. możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty.

2. Pragnę podziękować tym wszystkim, którzy przyczynili się do upiększenia naszego kościoła na święta Bożego Narodzenia. Paniom: Agnieszce, Agacie i Marcie oraz O. Marcinowi. Dziękuję za złożone ofiary na dekorację. Bóg zapłać!

W tym roku szopka Bożonarodzeniowa ma wymowę szczególną. Tłem jest niebieskie płótno, nawiązujące do Matki Bożej a zatem do rozpoczętego w Kościele Roku Maryjnego, w naszej Ojczyźnie natomiast do 300 – ej Rocznicy Koronacji Matki Bożej Jasnogórskiej. Na środku widnieje napis JESTEM NAJWIĘKSZYM DAREM DLA JEZUSA, pod którym znajdują się zdjęcia dzieci z naszej i z sąsiedniej parafii. W mijającym roku w naszym kraju toczyła się walka o życie dzieci nienarodzonych. Organizowano „czarne marsze”, debaty, których byliśmy świadkami. Poprzez naszą szopkę chcieliśmy wszystkim przypomnieć, że życie każdego człowieka jest największym darem Bożym, a nie ma piękniejszego daru jak dziecko, które rozwija się pod sercem matki i przychodzi na świat. Po bokach zawiesiliśmy serduszka, na których dzieci napisały podziękowania i prośby do Matki Bożej i przyniosły je podczas jednej z mszy roratnich. Całość podkreśla osobę Jezusa Dzieciątka, który leżąc w swym żłóbku patrzy na twarze dzieci i im błogosławi. Pamiętajmy w tym świętym czasie o modlitwie, zwłaszcza za te dzieci, które dorastają, lecz również te, które jeszcze są pod sercami matek, a których życie być może jest zagrożone.

3. Dziękuję rodzinie państwa Michalskich za posprzątanie naszego kościoła. W następną sobotę proszę o posprzątanie kościoła Panią Ingę Wybierek i  Br. Roberta.

4. W Nowym Roku 2017 w dniach 6-7 stycznia Ojcowie pragną odwiedzić wiernych w naszej parafii w ich domach i przybyć na wspólną modlitwę, pobłogosławić dom i porozmawiać na tematy religijne. Wierni, którzy pragną zaprosić kapłana do swego domu po kolędzie, proszę o osobiste zgłoszenie w zakrystii lub w kancelarii parafialnej do 31 grudnia br. Po tym dniu nie będą realizowane zgłoszenia związane z wizytą duszpasterską.

5. Pragnę podziękować wszystkim tym, którzy złożyli dary dla naszego klasztoru.