Chrystusa Króla Wszechświata


  1. Dzisiejsza niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata jest ostatnią niedzielą w roku liturgicznym. Także dzisiaj Ojciec św. Franciszek zakończył Jubileuszowy Rok Miłosierdzia. Wczoraj zaś zakończył się w naszej ojczyźnie jubileusz 1050 – lecia Chrztu Polski.
  2. Za tydzień rozpoczniemy Adwent – czas oczekiwania na narodzenie Jezusa Chrystusa.
  3. W czasie Adwentu zapraszamy na msze św. roratnie. Będziemy je sprawować w dni powszednie od poniedziałku do piątku o  godz. 17.00. Szczególną zachętę kierujemy do dzieci, które zapraszamy w poniedziałek, środę i piątek. Każde dziecko, które przybędzie na roraty otrzyma lampion oraz legitymację na zbieranie podpisów za uczęszczanie, a na koniec – 23 grudnia najlepsi otrzymią nagrodę. Bardzo prosimy, aby rodzice przyprowadzili swoje dzieci na msze św. roratnie.
  4. Jutro o godz. 16.50. litania do św. Jana Pawła II przed Jego relikwiami w intencji rodzin.
  5. We wtorek przed mszą św. o godz. 16.50. Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  6. W środę o godz. 17.00. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prośby i podziękowania można składać w skrzynkach, które znajdują się w wejściu do kościoła lub drogą mailową.
  7. W sobotę o godz. 17.00. zapraszamy na mszę św. za zmarłego O. Konrada w dniu imienin – pierwszego proboszcza naszej parafii.
  8. Serdecznie dziękujemy Paniom: Barbarze Kołodziej, Iwonie Urbańskiej i Marcie Miodońskiej za przygotowanie kościoła na niedzielę. O posprzątanie kościoła w następną sobotę prosimy Panie: Leokadię Kowal i Marzenę Kowal. Dziękujemy, że czujecie się odpowiedzialni za swój kościół parafialny.