Czwarta Niedziela Adwentu – ogłoszenia


  • Msze św. sprawujemy w tygodniu o godz. 1700, a w niedziele o godz. 1000 i 1630. Spowiadamy przed Mszą św. Można umówić się również telefonicznie w innym czasie. Zapraszamy na nasze cotygodniowe nabożeństwa: w poniedziałek przed Mszą świętą o godz. 1650 modlimy się litanią do św. Jana Pawła II w intencji naszych rodzin, we wtorek o tej samej godzinie modlimy się Koronką do Bożego Miłosierdzia.
  • To już ostatnia niedziela Adwentu. Zachęcamy do uczestniczenia we Mszy św. roratniej i przystąpienia do sakramentu pokuty. Kontynuujemy Nowennę do Dzieciątka Jezus, aby poprzez modlitwę przygotować się na najbardziej owocne przeżycie Świąt Bożego Narodzenia.
  • W ostatnich już dniach Adwentu zachęcamy do adorowania Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie po Mszy św. Błogosławieństwo i zakończenie adoracji w tygodniu o 1830, zaś w niedzielę o 1800.
  • W Wigilię Msza Św. Roratnia o godz 800, zaś Paserkę sprawujemy o północy, poprzedzoną wspólnym śpiewaniem kolęd o 2330. W Boże Narodzenie i drugi dzień świąt Msze Świete według porządku niedzielnego o 1000 i 1630. Zachęcamy, aby wieczerzę wigilijną rozpocząć odczytaniem fragmentu Ewangelii o narodzeniu Pańskim, zaś spotkanie przy wieczerzy było okazją do wspólnego kolędowania.
  • W zakrystii można nabyć opłatki na wigilijny stół oraz świece CARITAS.
  • W tym roku wizyta duszpasterska zwana kolędą odbywać się będzie wyłącznie na zaproszenie. Parafianie, którzy pragnę zaprosić kapłana do swego domu proszeni są o ustalenie terminu kolędy z O. Proboszczem wyłącznie telefonicznie pod numerem 796 156 969.
  • Według aktualnych przepisów sanitarnych w naszym kościele może przebywać jednocześnie ok. 20 osób, dlatego do końca listopada prosimy Parafian o uczęszczanie na liturgię w soboty, aby w niedziele dać możliwość uczestnictwa we Mszach św. Gościom z poza parafii. Prosimy Was o zasłanianie ust i nosa w trakcie liturgii.