Czwarta niedziela Adwentu


Dzisiaj po mszy św. o godz.10.00. będzie jeszcze możliwość  skorzystania z sakramentu pokuty. Prosimy nie zostawiać spowiedzi św. na dzień wigilijny. W środę nie będzie spowiedzi św. w katedrze w Kamieniu Pomorskim.

W środę 24 grudnia msza św. o godz. 8.00. rano i ostatnie roraty.

Od kilku lat podczas Adwentu w całej Polsce rozprowadzane są świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy”. Zebrane środki służą potem działalności charytatywnej, którą prowadzi „Caritas”. Zachęcamy także w tym roku do nabycia świec na stół wigilijny. W ten prosty, ale jakże wymowny sposób możemy pomóc najbardziej potrzebującym. Świece, opłatki na stół wigilijny, kartki z życzeniami na Święta Bożego Narodzenia, kalendarze jasnogórskie są do nabycia w zakrystii.

Zbieramy ofiary pieniężne na elementy dekoracyjne do naszego parafialnego żłóbka. Ofiary można składać w zakrystii lub biurze parafialnym.

W Nowym Roku 2015 w dniach 8-9 stycznia, Ojcowie pragną odwiedzić wiernych w naszej parafii w ich domach i przybyć na wspólną modlitwę, pobłogosławić dom i porozmawiać na tematy religijne. Wierni, którzy pragną zaprosić kapłana do swego domu po kolędzie,  proszę o osobiste zgłoszenie w zakrystii lub w kancelarii parafialnej do 31 grudnia br. Po tym dniu nie będą realizowane zgłoszenia związane z wizytą duszpasterską.

W środę 24.12. Wigilia Bożego Narodzenia. W godzinach wieczornych gromadzimy się w naszych domach, z naszymi bliskimi na Wieczerzy Wigilijnej. Rozpocznijmy ją śpiewem kolędy, następnie modlitwą przed posiłkiem, odczytaniem fragmentu Pisma św. mówiącym nam o Narodzeniu Pana Jezusa, a następnie dzieleniem się opłatkiem składając sobie życzenia. W tym dniu zachęcamy do powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych.

W czwartek 25.12. Uroczystość Narodzenia Pańskiego. O północy – Pasterka. 20 min. przed Pasterką wspólne śpiewanie kolęd, na które serdecznie zapraszamy. Porządek mszy św.  w święta Bożego Narodzenia jak w niedzielę: o godz. 10.00. i 16.30.