Druga Niedziela Adwentu


  • Msze św. sprawujemy w tygodniu o godz. 1700, a w niedziele o godz. 1000 i 1630. Spowiadamy przed Mszą św. Można umówić się również telefonicznie w innym czasie.
  • Dziś druga niedziela Adwentu, czasu przygotowania na przyjście Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata na końcu czasów, a jednocześnie wprowadzenie do radosnego przeżywania świąt Bożego Narodzenia – pierwszego przyjścia Zbawiciela między ludzi. Wzorem przeżywania Adwentu niech będzie dla nas Maryja – Matka Adwentowego Oczekiwania. Niech częste uczestniczenie w tym czasie we Mszy św. roratniej i przystąpienie do sakramentu pokuty pomogą nam w owocnym przeżywaniu tego błogosławionego czasu.
  • W czasie Adwentu zachęcamy do prywatnego adorowania Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie po (wieczornej) Mszy Św. Błogosławieństwo i zakończenie adoracji w tygodniu o 1830, zaś w niedzielę o 1800.
  • We wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Polecamy Waszej modlitwie naszych braci kleryków, przygotowujących się do kapłaństwa w Wyższym Seminarium Duchownym w Krakowie na Skałce. Ten dzień w naszej zakonnej tradycji jest świętem patronalnym paulińskiej młodzieży.
  • W zakrystii można nabyć opłatki na wigilijny stół oraz świece CARITAS.
  • Według aktualnych przepisów sanitarnych w naszym kościele może przebywać jednocześnie ok. 20 osób, dlatego do końca listopada prosimy Parafian o uczęszczanie na liturgię w soboty, aby w niedziele dać możliwość uczestnictwa we Mszach św. Gościom z poza parafii. Prosimy Was o zasłanianie ust i nosa w trakcie liturgii.