Druga niedziela października


  1. Przeżywamy dziś XVIII Dzień Papieski, któremu towarzyszy hasło „Promieniowanie Ojcostwa”. Poprzez szereg wydarzeń duchowych i kulturalnych dzisiejszego dnia w naszej ojczyźnie przypominane jest nauczanie Jana Pawła II. W związku z dzisiejszym dniem odbywa się również po Mszach św. zbiórka do puszek na „żywy pomnik” Papieża – Polaka tj. stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. Organizatorem Dnia Papieskiego jest Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  2. Przypominamy, że Msze święte od poniedziałku do soboty sprawujemy o godz. 1700, a w niedziele o 1000 i 1630. Spowiedź w naszym kościele odbywa się codziennie 20 minut przed Mszą świętą.
  3. Na nabożeństwa październikowe zapraszamy o godz. 1630, w niedziele o godz. 930.
  4. We wtorek 16 października, obchodzić będziemy 40 rocznicę wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Z tej okazji zachęcamy do wspólnej modlitwy w intencjach Kościoła i Ojca Świętego.
  5. Zbliża się miesiąc listopad poświęcony pamięci naszych zmarłych. Będziemy ich wspominać we wspólnej modlitwie opartej na tradycyjnych wypominkach. Gotowe karty na wypominki znajdują się na stoliku z obrazkami. Prosimy o ich czytelne wypełnienie i pozostawienie w zakrystii.
  6. Dziękujemy Pani Barbarze Kołodziej oraz Panu Tadeuszowi Musialskiemu za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W najbliższą sobotę o pomoc w utrzymaniu czystości kościoła prosimy Panie: Krystynę Kozicką, Justynę Kowal i Leokadię Kowal. Dziękujemy za troskę o kościół parafialny.