Druga niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia


 

W naszej parafii powołana został  przez  O. Proboszcza (bez głosu sprzeciwu ze strony parafian) Rada Parafialna, w następującym składzie:  Przewodnicząca – p. Maria Walczak, członkowie:  p. Tadeusz Musialski, i p. Marta Miodońska. Nowej Radzie parafialnej życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Patronki naszej parafii Matki Bożej Królowej Polski.

W okresie Wielkiego Postu zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych. Drogę krzyżową sprawujemy w każdy piątek o godz. 16.30, zaś Gorzkie żale w niedziele po Mszy św. o godz. 10.00.

W poniedziałek przypada – przeniesione z dzisiejszej niedzieli – liturgiczne święto św. Kazimierza, królewicza, patrona młodzieży.

W czwartek 8 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas wieczornej Mszy św. za wszystkie kobiety w naszej ojczyźnie, zwłaszcza te, które oczekują potomstwa, samotnie wychowują dzieci, przeżywają życiowe trudności.

Wracając do tradycji z pierwszych lat istnienia naszej parafii, chcemy w Wielki Piątek przeprowadzić  nabożeństwo Drogi krzyżowej ulicami Łukęcina. Podobne nabożeństwa organizowane w wielu miejscowościach naszej ojczyzny, cieszą się wielkim zainteresowaniem i uznaniem wiernych, gromadząc liczne ich rzesze. W związku z koniecznymi przygotowaniami informujemy Was już teraz, byście zarezerwowali wielkopiątkowy wieczór na modlitwę i medytację męki Pańskiej.