I Niedziela Adwentu


  • Dzisiejszą niedzielą, pierwszą niedzielą adwentu, rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Hasło tego roku duszpasterskiego w naszej Ojczyźnie brzmi: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Wraz z całą wspólnotą Kościoła zaproszeni jesteśmy do ożywienia w nas samych, w naszych rodzinach i wszelkich grupach modlitewnych , bardziej świadomego uczestnictwa w życiu i misji Kościoła Katolickiego.
  • Msze św. sprawujemy w tygodniu o godzinie 17.00, zaś w niedziele o 10.00 i 16.30. Spowiadamy przed Mszą św. Można umówić się również telefonicznie na spowiedź w innym czasie.
  • Zapraszamy na nasze parafialne nabożeństwa – w poniedziałek przed Mszą św. odmawiamy litanię do św. Jana Pawła II modląc się w intencjach rodzin, we wtorek przed Mszą św. modlimy się Koronką do Bożego Miłosierdzia , we środę po Mszy św. odprawiamy nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy , a w piątek po Mszy św. zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do 18.30.
  • W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: w czwartek wspomnienie św. Ambrożego – biskupa i doktora Kościoła, w piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Do tej pięknej uroczystości przygotowujemy się poprzez nowennę połączoną ze Mszą św. wieczorną, zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  • Na stoliku pod chórem znajdziecie nasz parafialny biuletyn i pocztówki z Łukęcina.
  • Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Najświętszej Maryi Panny – Królowej Polski oraz dobrego przeżywania czasu adwentu, który z jednej strony przypomina nam o pierwszym przyjściu Jezusa na ziemię, a z drugiej przygotowuje nas na Jego ostateczne przyjście na końcu czasów.