1 niedziela Adwentu


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

I Niedziela adwentu B

3 grudnia 2017

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy okres Adwentu, czas przygotowania na przyjście Chrystusa. Zachęcamy do intensywnej modlitwy, pojednania się z Bogiem w spowiedzi i składania duchowych ofiar w postaci adwentowych postanowień.

2. Stałą praktyką adwentową są Msze święte roratnie, które odprawiamy każdego dnia o godz. 17.00. W poniedziałki, środy i piątki roraty z kazaniem dla dzieci. Dzieci zapraszamy zawsze 5 minut przed Mszą świętą do wspólnej modlitwy, a po skończonej Eucharystii do zakrystii, gdzie otrzymają specjalne adwentowe naklejki związane ze św. Józefem, patronem tegorocznego Adwentu.

3. Od dzisiaj do środy włącznie, trwać będą w naszej parafii rekolekcje adwentowe, pod hasłem: Nawróć z Maryją. Rekolekcje prowadzi Pani Maryla. Prosimy, aby przekazać rodzinie lub znajomym informację o trwających rekolekcjach. Nauki są połączone ze Mszą świętą o godz. 17.00. Ofiary składane na tacę w czasie rekolekcji będą wyrazem naszej wdzięczności dla Pani Maryli.

4. Zachęcamy do udziału w naszych cotygodniowych modlitwach. W poniedziałki o 16.50 odmawiamy litanię do św. Jana Pawła II, w intencji naszych rodzin, we wtorki o 16.50 Koronkę do Bożego Miłosierdzia, natomiast w środy po Mszy świętej nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W zakrystii można nabyć już świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, małe i duże oraz opłatki na wigilijny stół. Jest także możliwość złożenia ofiary na pokrycie kosztów dekoracji adwentowej oraz szopki bożonarodzeniowej.

6. W piątek, 8 grudnia, przeżywać będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy świętej o godz. 17.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu post od pokarmów mięsnych.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 16.30, zapraszamy dzieci oraz parafian do klasztornej stołówki na spotkanie ze św. Mikołajem. Będzie miła, rodzinna atmosfera, a Mikołaj na pewno będzie rozdawać prezenty.

8. Dziękujemy Paniom: Barbarze Kołodziej i Marcie Miodońskiej za przygotowanie kościoła na niedzielę. W tym tygodniu o pomoc w sprzątaniu prosimy Panie: Agnieszkę i Weronikę Tałajkowskie i Mariannę Mikołajczyk. Dziękujemy za troskę o piękno świątyni, również Paniom: Agnieszce i Ewie, za przygotowanie adwentowych dekoracji.