II niedziela Wielkiego Postu


 

1.     Ksiądz Arcybiskup zaprasza wszystkich do udziału w Diecezjalnym Dziękczynieniu za Pontyfikat Ojca Świętego Benedykta XVI, które odbędzie się podczas Mszy Świętej pod jego przewodnictwem w czwartek, 28 lutego br. o godz. 19.30 w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie.

U nas w parafii we czwartek, czyli dzień ustąpienia Benedykta XVI, o godzinie 16.00 zgromadzimy się na adoracji Najświętszego Sakramentu, a po niej odprawimy dziękczynną mszę św. za pontyfikat Ojca Świętego pamiętając w modlitwie o całej wspólnocie Kościoła i powołaniach kapłańskich.

O godzinie 20.00 we wszystkich kościołach archidiecezji zabrzmią dzwony, ogłaszając godzinę, od której stolica rzymska zostanie zwolniona.

2.     Misje są sprawą wiary – to dzieło całego Kościoła. II Niedziela Wielkiego Postu, obchodzona jest jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, jest okazją, aby modlitwą i ofiarą wesprzeć Kościół w krajach misyjnych. Po mszy św., przy wyjściu z kościoła, będzie okazja do jałmużny misyjnej. Można też wysłać SMS o treści MISJE na numer 72032 (koszt 2,46 zł z VAT)

3.     W okresie Wielkiego Postu zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych. Droga krzyżowa w każdy piątek o godz. 16.30, a Gorzkie żale w niedziele po mszy św. o godz. 10.00.

4.     W środę o godz. 17.00  nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5.     W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic w Kole Żywego Różańca naszej parafii.

+   +   +

Pomóż polskim misjonarzom – akcja w roku 2013 –
wyślij SMS o treści MISJE na numer 72032 (koszt 2,46 zł z VAT)