III Niedziela Adwentu


  • Trwa akcja ”Paczuszka dla maluszka” polegająca na zbiórce artykułów higienicznych dla dzieci w domach dziecka, domach samotnej matki i hospicjach. Pod chórem postawiliśmy małą choinkę z zawieszkami w kształcie bombek. Ludzie o dobrym sercu zabierają bombki i wspierają naszą akcję poprzez pozostawienie prezentu dla dzieci w formie pieluszek, kremów, szamponów, mydeł, proszków lub płynów do prania. Wszystkie zebrane dary zostaną przekazane placówkom najbardziej ich potrzebującym. Serdecznie dziękujemy za włączenie się w tę świąteczną pomoc maluchom. Niech na każdej choince w Łukęcinie wisi bombka tejże dobroczynnej akcji.
  • Jutro o 18.00 Sołectwo Łukęcin i Koło Gospodyń Wiejskich zaprasza na spotkanie świąteczno-wigilijne seniorów, a w szczególności osoby osamotnione. W czasie spotkania odbędzie się poświęcenie Świetlicy Środowiskowej. Serdecznie zapraszamy.
  • Wczoraj rozpoczęliśmy Nowennę do Dzieciątka Jezus, która będzie towarzyszyła nam w ostatnich dniach tegorocznego adwentu, w modlitewny sposób chcemy przygotować serca na celebrację Tajemnicy Wcielenia. Jest połączona z Msza Św. wieczorną, a w niedziele po Mszy św. o 10.00. Zapraszamy wszystkich do udziału.
  • Informujemy, że w następną niedzielę 24 grudnia nie będzie w naszym Kościele Mszy św. o godz. 16.30. Zapraszamy na Mszę św. bożonarodzeniową o północy, poprzedzoną wspólnym śpiewem kolęd o 23.30.
  • W zakrystii mamy do nabycia świece Caritasu i poświęcone opłatki na stół wigilijny, można też zostawić ofiarę na nasze potrzeby związane z dekoracją świąteczną naszej świątyni.
  • Msze św. sprawujemy w tygodniu o godzinie 17.00, zaś w niedziele o 10.00 i 16.30. Spowiadamy przed Mszą św. Można umówić się również telefonicznie na spowiedź w innym czasie.
  • Zapraszamy na nasze parafialne nabożeństwa – w poniedziałek przed Mszą św. odmawiamy litanię do św. Jana Pawła II modląc się w intencjach rodzin, we wtorek przed Mszą św. modlimy się Koronką do Bożego Miłosierdzia, we środę po Mszy św. odprawiamy nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek po Mszy św. na adorację Najświętszego Sakramentu do 18.30.
  • Na stoliku pod chórem znajdziecie nasz parafialny biuletyn i pocztówki z Łukęcina.
  • Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Najświętszej Maryi Panny – Królowej Polski w tych dniach bezpośredniego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.