Informacje na święta Bożego Narodzenia


Dzisiaj po mszy św. o godz.10.00. możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Jutro w poniedziałek wigilijny nie będzie spowiedzi św. w katedrze w Kamieniu Pomorskim.

Również jutro msza św. o godz. 8.30 rano.

W zakrystii są do nabycia opłatki na stół wigilijny oraz świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy” w cenie: 5 i 15 zł. Zachęcamy do wsparcia tego dzieła, które prowadzi „Caritas”, uzyskując w ten sposób środki do wsparcia najbardziej potrzebujących.

Tych, którzy chcieliby zamówić intencje mszalne w okresie Bożego Narodzenia i Nowego Roku oraz uczestniczyć w tych Mszach św.  zapraszamy do zakrystii.

W poniedziałek 24.12. Wigilia Bożego Narodzenia. W godzinach wieczornych gromadzimy się w naszych domach, z naszymi bliskimi na Wieczerzy Wigilijnej. Rozpocznijmy ją kolędą, następnie modlitwą przed posiłkiem, odczytaniem fragmentu Pisma św. mówiącym nam o Narodzeniu Pana Jezusa, a następnie dzieleniem się opłatkiem składając sobie życzenia. W tym dniu zachęcamy do powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych.

We wtorek 25.12. Uroczystość Narodzenia Pańskiego. O północy – Pasterka. 20 min. przed Pasterką wspólne śpiewanie kolęd, na które serdecznie zapraszamy.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł: śp. Marian Chlebiej. Polecamy zmarłego w modlitwie Bożemu Miłosierdziu.