IV niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia


  • Msze św. sprawujemy w tygodniu o godz. 1700, a w niedziele o godz. 1000 i 1630. Spowiadamy przed Mszą św. Można umówić się również telefonicznie na spowiedź w innym czasie.
  • „Tak Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy kto w niego wierzy (…) miał życie wieczne”. Słowa Pana Jezusa do Nikodema niech będą szczególnym zaproszeniem do wielkopostnego nawrócenia. W naszym kościele Drogę krzyżową sprawujemy w każdy piątek o godz. 1630, a Gorzkie Żale w niedziele o godz. 930.
    Za uczestnictwo w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami – stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii świętej i modlitwa w intencjach papieża.
  • Zapraszamy na nasze cotygodniowe nabożeństwa: w poniedziałek o godz. 1650 litania do św. Jana Pawła II w intencji naszych rodzin. We wtorek o 1650 modlimy się koronką do Bożego Miłosierdzia. W środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek do 1830 możliwość prywatnej Adoracji Najświętszego Sakramentu.
  • 19 marca Uroczystość św. Józefa opiekuna Pana Jezusa Chrystusa i oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. 8 grudnia 2020 roku papież Franciszek ogłosił bieżący rok rokiem św. Józefa w 150 rocznicę ustanowienia go patronem Kościoła. W tym szczególnym roku 19 marca, 1 maja, 19-go każdego lub w środę tradycyjnie poświęconą św. Józefowi można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za odmówienie zatwierdzonej modlitwy ku czci św. Józefa. W tym roku z racji na wspomnianą uroczystość, w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • Również 19 marca z katedry kamieńskiej przez Dziwnówek do krzyża w Pustkowie wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Każdy może przejść dowolny odcinek trasy w miarę swoich sił i możliwości. Zapisy i informacje na stronie internetowej www.edk.org.pl, kontakt telefoniczny 600 005 505 (Zbigniew Chliszcz).
  • W przyszłą niedzielę po każdej Eucharystii będzie możliwość zakupu palmy wielkanocnej. Zostaną one wykonane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Łukęcinie, a środki zebrane z ich sprzedaży zostaną przekazane na ich cele statutowe.
  • Z wielką wdzięcznością pragniemy zapewnić drogie Panie sprzatające kościół i wszystkich od których doznajemy przejawów życzlliwości i szczodrobliwości o naszej pamięci modlitwnej. Niech słowa wdzięczności będą wyrazem ufności, że Pan obdaruje Was po stokroć więcej na ziemi i w ojczyźnie niebieskiej.
  • Według aktualnych przepisów sanitarnych w naszym kościele może przebywać jednocześnie ok. 20 osób. Prosimy Was o zasłanianie ust i nosa w trakcie liturgii.