Niedziela 14 lipca – ogłoszenia


W środę po mszy św. wieczornej o godz. 20.00. zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prośby i podziękowania można składać na kartkach w skrzynkach drewnianych, które znajdują się w wejściu do kościoła oraz drogą emailową.

W naszym kościele parafialnym pw. NMP Królowej Polski w okresie wakacyjnym porządek  mszy św. jest następujący; w niedzielę msze św. o godz. 7.00; 9.00; 10.30 i 20.00; a w dni powszednie o godz. 20.00. W soboty wieczorna msza św. z niedzieli, zwłaszcza dla tych, którzy  w świąteczny dzień nie mogą uczestniczyć w Eucharystii. 20 min. przed każdą mszą św. możliwość  skorzystania z sakramentu spowiedzi św.

Po mszy św. zapraszamy do zakrystii  osoby chętne do zamówienia mszy św. za bliskich – żyjących lub zmarłych. Przyjmujemy także na mszę św. gregoriańską. Zachęcamy wiernych do rezerwowania mszy Św. jubileuszowych z racji rocznic sakramentu małżeństwa, urodzin czy imienin.

W Liście Apostolskim Dies Domini Jan Paweł II napisał: „Dla chrześcijan nie jest to sytuacja normalna, gdy niedziela, dzień święta i radości, nie jest także dniem odpoczynku, a w każdym razie trudno im «świętować» niedzielę, jeśli nie dysponują odpowiednią ilością wolnego czasu” (DD 64). Dlatego zachęcamy do składania podpisów pod projektem ustawy „Wolna Niedziela”, mającej na celu wprowadzenie zakazu pracy w placówkach handlowych w każdą niedzielę. Akcja ta będzie trwała w naszej parafii od 30 czerwca do 31 lipca br. Formularze znajdują się na stole pod chórem.