Niedziela Chrztu Pańskiego


  1. W  poniedziałek o godz. 16.50. – litania do św. Jana Pawła II przed Jego relikwiami w intencji rodzin z naszej parafii.
  2. We wtorek o godz. 16.50. – koronka do Miłosierdzia Bożego, a po mszy św. spotkanie Rady Parafialnej.
  3. W środę o godz. 17.00. – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. Zbiórka ministrantów w sobotę 16 stycznia o godz. 16.00.
  5. W sobotę 9 stycznia rozpoczęliśmy nowennę przed uroczystością patrona zakonu paulińskiego św. Pawła I Pustelnika o godz. 17.00. Nowennę zakończymy w niedzielę 17 stycznia uroczystą  mszą św. o godz. 16.30, której przewodniczyć będzie i słowo Boże wygłosi O. Sebastian Matecki – paulin z Jasnej Góry.  Informujemy, że w dniu 17 stycznia nie będzie mszy św. o godz. 10.00. Prosimy o poinformowanie o tej jednorazowej zmianie wszystkich znajomych.
  6. Składamy serdeczne podziękowanie rodzinie państwa Derda oraz panu Adamowi Boguszowi za posprzątanie kościoła. W następną sobotę o pomoc w utrzymaniu czystości w kościele prosimy rodzinę państwa Kurowskich. Dziękujemy wszystkim za dbałość o nasz kościół.
  7. Drodzy Parafianie, dziękujemy Wam za możliwość odwiedzin duszpasterskich. Był to czas na błogosławieństwo Waszych mieszkań, wspólną modlitwę i rozmowy. Pragniemy podziękować za ofiary złożone przez Was podczas kolędy. Radujemy się z tego, że te spotkania i rozmowy przynoszą widoczne w naszej parafii owoce w postaci pogłębiającej się w Was świadomości chrześcijańskiej, wyrażającej się w przychodzeniu do Kościoła na msze święte i nabożeństwa, przystępowaniu do sakramentów świętych, dbałości o naszą świątynię, czy uczestnictwie w grupach, jak choćby w niedawno powstałej grupie ministrantów. Modlimy się, by ta świadomość pozostawała zawsze żywa i pogłębiała się w Was z każdym dniem życia.
  8. Drodzy parafianie, w trosce o Wasze życie duchowe i chrześcijańską formację zaczęliśmy od tej niedzieli wydawać biuletyn parafialny, w którym znajdziecie modlitwę, liturgię Słowa Bożego z niedzieli wraz z komentarzem, wybrane zagadnienie z nauczania Kościoła i aktualne ogłoszenia parafialne. Pragniemy bowiem by Boże Słowo towarzyszyło Wam przez cały tydzień oraz byście wiedzieli o tym, co dzieje się w naszej parafii. Prosimy, zabierzcie go ze sobą do domów i korzystajcie z niego jak najczęściej. Br. Robert wraz z ministrantami przekaże każdej rodzinie egzemplarz przy wyjściu z Kościoła.
  9. Dziś Świętem Chrztu Pańskiego kończy się okres liturgiczny Bożego Narodzenia. Mimo tego zakończenia, zachęcamy do pozostawienia choinek i ozdób świątecznych aż do 2 lutego zgodnie z  polską tradycją.