Niedziela Chrztu Pańskiego


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

 07.01.2018

 

1. Dziś Świętem Chrztu Pańskiego kończy się okres liturgiczny Bożego Narodzenia. Mimo tego zakończenia, zachęcamy do pozostawienia choinek i ozdób świątecznych aż do 2 lutego zgodnie z  polską tradycją.

2. W sobotę 13 stycznia rozpoczniemy nowennę przed uroczystością patrona zakonu paulińskiego św. Pawła I Pustelnika. Będziemy modlić się śpiewając „Pawełki”, każdego dnia połączone ze Mszą świętą o godz. 17.00, a w niedzielę o 10.00. Nowennę zakończymy w niedzielę 21 stycznia uroczystą  mszą św. o godz. 16.30.

3. Zachęcamy do udziału w naszych cotygodniowych modlitwach. W poniedziałek o 16.50 odmawiamy litanię do św. Jana Pawła II, w intencji naszych rodzin, we wtorek o 16.50 Koronkę do Bożego Miłosierdzia, w środę po Mszy świętej nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Spowiedź zawsze 20 minut przed Mszą świętą.

5. Jutro, 8 stycznia rozpoczynamy wizytę duszpasterską, tzw.: „kolędę”. Szczegółowy plan znajduje się w gablocie przed kościołem i na naszej stronie internetowej.

6. Dziękujemy Pani Marii Walczak i Panu Tadeuszowi Musialskiemu za przygotowanie kościoła na niedzielę. W tym tygodniu o pomoc w sprzątaniu prosimy Panie: Krystynę Kozicką, Justynę Kowal i Leokadię Kowal. Dziękujemy za dbałość o piękno naszej świątyni.