Niedziela Chrztu Pańskiego


Trwa nowenna przed Uroczystością św. Pawła Pierwszego Pustelnika, w dni powszednie o godz. 17.00. W środę 15 stycznia w Zakonie Paulinów przypada Uroczystość Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika, Patriarchy Zakonu. We wszystkich parafiach, w których posługują paulini, uroczystość tę obchodzi się w niedzielę po 15 stycznia, natomiast w czwartek 16 stycznia Święto Najświętszej Maryi Panny, Królowej Pustelników, Matki i Opiekunki Zakonu, a w piątek – 17 stycznia – Wspomnienie św. Antoniego, opata.

W dniu 19 stycznia br. w Uroczystość Patrona Zakonu Paulinów zapraszamy na uroczystą mszę św. o godz. 16.30.,  w czasie której będziemy się modlić w intencji zakonu. Głównym celebransem będzie Ks. Kan Dariusz Żarkowski – proboszcz z Katedry w Kamieniu Pomorskim, a słowo Boże wygłosi ks. dr Tomasz Stroynowski – proboszcz parafii w Świerznie.

W następną niedzielę 19 stycznia nie będzie mszy św. o godz. 10.00. Proszę o przekazanie tej informacji znajomym.

W środę o godz.17.00. zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Wszystkim parafianom, którzy przyjęli Ojców duszpasterzy w ramach odwiedzin duszpasterskich składam podziękowanie. Cieszymy się, że mogliśmy razem z Wami modlić się w Waszych domach, udzielić błogosławieństwa Bożego i poświęcić czas na rozmowy. Tym razem nie spotkaliśmy ludzi pod wpływem alkoholu czy awanturników. Dziękuję za większe złożone ofiary na kościół. Bóg zapłać.

Z dzisiejszym Świętem Chrztu Pańskiego kończy się liturgicznie okres Bożego Narodzenia. Mimo tego zakończenia, zachęcamy do pozostawienia choinek i ozdób świątecznych aż do 2 lutego według polskiej tradycji.