Niedziela Dobrego Pasterza


1.   Kościół przeżywa dziś niedzielę Dobrego Pasterza. Cały tydzień poświęcony jest modlitwie o powołania kapłańskie i zakonne. Włączmy się w to wołanie Kościoła, aby Pan posłał nowych robotników do swojej winnicy.

2.   W środę o godz. 20.00 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3.   Nabożeństwo majowe z litanią loretańską w dni powszednie po mszy św. o 20.00, a w niedziele po mszy św. o godz. 10.00. Weźmy w nich udział, polecając Matce Najświętszej wszystkie nasze sprawy, nasze rodziny i całą ojczyznę.

4.   Życzeniem św. Jana Pawła II było, aby rodzina polska przekazywała życie. Jednak problem niepłodności dotyka obecnie coraz liczniejsze małżeństwa. Jest tematem niezwykle intymnym, trudnym i delikatnym. Osoby, które doświadczają tego ogromnego cierpienia, często korzystają z metod leczenia niezgodnych z etyką katolicką. Odbija się to na relacji między małżonkami i nierzadko kończy rozpadem więzi oraz małżeństwa. Wychodząc naprzeciw życzeniu Ojca Świętego oraz tak często spotykanemu problemowi niepłodności, decyzją ks. arcybiskupa Andrzeja Dzięgi, została powołana do życia Fundacja Donum Vitae. Jej głównym celem jest przywracanie nadziei małżeństwom na poczęcie i wydanie na świat nowego życia, dzięki pomocy Naprotechnologii. Obecnym zadaniem Fundacji jest zbiórka funduszy na budowę Centrum Wspierania Płodności, w którym będzie można skorzystać z bogatej wiedzy i doświadczenia specjalistów pracujących z wykorzystaniem tej dziedziny medycznej. Zachęcamy do pobierania folderów informacyjnych Fundacji Donum Vitae oraz wyrażenia swojej wdzięczności za kanonizację św. Jana Pawła II przekazując darowiznę na działania Fundacji Donum Vitae oraz Centrum Wspierania Płodności w Szczecinie.