Niedziela Miłosierdzia


  1. W koronce do Miłosierdzia Bożego, którą za chwilę będziemy się modlić, powtarzamy: miej miłosierdzie dla nas i całego świata. Z tych słów wynika, że nikt z nas nie może być wyłączony z nurtu Miłosierdzia Bożego. Każdy go potrzebuje tak jak życiodajnej wody. W niedzielę Miłosierdzia Bożego starajmy się wzmocnić codzienne praktykowanie tego nabożeństwa. W naszym kościele znajduje się obraz Jezu Ufam Tobie, w obecności którego w każdy wtorek 10 minut przed mszą św. odmawiamy tę modlitwę.
  2. Dzisiaj po mszy św. o godz. 10.00. spotkanie wielkanocne Koła Żywego Różańca.
  3. W poniedziałek o godz. 16.50. litania do św. Jana Pawła II. W tym dniu przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego oraz Dzień Świętości Życia.
  4. We wtorek o godz. 16.50 Koronka do miłosierdzia Bożego.
  5. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  6. W następną niedzielę o godz. 10.00. msza św. w intencji ojczyzny.
  7. Składamy serdeczne podziękowanie Paniom: Katarzynie Kurowskiej i Agnieszce Zielonka-Kubińskiej za posprzątanie kościoła. W następną sobotę o pomoc w utrzymaniu czystości w kościele prosimy Panie: Krystynę Kozicką, Justynę Kowal, Elżbietę Kozicką. Dziękujemy wszystkim za dbałość o swój kościół.
  8. W odpowiedzi na coraz częściej i mocniej akcentowany w Kościele problem dotyczący osób rozwiedzionych, postanowiliśmy w naszej parafii wprowadzić praktykę błogosławienia tych osób podczas każdej mszy św. Pragniemy w tym geście wyrazić naszą z nimi solidarność i pokazać, że wcale nie są chrześcijanami gorszej kategorii. Błogosławieństwo to jest znakiem tego, że Bóg nikogo nie przekreśla, że nie gorszy się człowiekiem, że nie odrzuca nikogo, że ludzie rozwiedzieni nie muszą „chować się po kątach”, lecz mają pełne prawo – jak inni – by czuć się dziećmi Boga. Zachęcamy do przyjęcia tego błogosławieństwa, do tego by się nie wstydzić, lecz odważnie podejść wraz z innymi i przyjąć zapewnienie o Bożej miłości. O wielkości człowieka świadczy to, że jest w stanie przyznać się do błędu, porażki, do tego, że coś w życiu może się nie udać. Bóg przyznaje się do Ciebie, ty też przyznaj się do Niego! Podejdź w trakcie Komunii św., z rękami skrzyżowanymi na piersi i poproś o Jego błogosławieństwo…