Niedziela Miłosierdzia


1. W koronce do Miłosierdzia Bożego, którą za chwilę będziemy się modlić, powtarzamy: miej miłosierdzie dla nas i całego świata. Z tych słów wynika, że nikt z nas nie może być wyłączony z nurtu Miłosierdzia Bożego. Każdy go potrzebuje tak jak życiodajnej wody. W niedzielę Miłosierdzia Bożego starajmy się wzmocnić codzienne praktykowanie tego nabożeństwa. W naszym kościele znajduje się obraz Jezu Ufam Tobie, w obecności którego w każdy wtorek 10 minut przed mszą św. odmawiamy tę modlitwę.

2. W poniedziałek o godz. 16.50 litania do św. Jana Pawła II w intencji rodzin.

3. We wtorek o godz. 16.50 koronka do Miłosierdzia Bożego.

4. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W odpowiedzi na wielokrotne wezwania Ojca Świętego Franciszka, decyzją Konferencji Episkopatu Polski w całej Polsce za tydzień zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek, jako wyraz solidarności z narodem syryjskim, przede wszystkim w zrujnowanym Aleppo.

6. Informujemy że, od 1 maja msze św. w naszym kościele będą sprawowane w dni powszednie o godz. 20.00, a w niedziele bez zmian; o godz. 10.00 i 16.30.

7. Składamy serdeczne podziękowanie rodzinie Państwa Michalskich za posprzątanie kościoła. W następną sobotę o pomoc w utrzymaniu czystości w kościele prosimy Panią Ingę Wybierek i Br. Roberta. Dziękujemy wszystkim za dbałość o swój kościół.