Niedziela Miłosierdzia Bożego


  • Msze św. sprawujemy w tygodniu o godz. 1700, a w niedziele o godz. 1000 i 1630. Spowiadamy przed Mszą św. Można umówić się również telefonicznie na spowiedź w innym czasie. Przypominamy, że w miesiącu maju Msze św. w dni powszednie sprawowane będą o godzinie 2000, zaś nabożeństwa Majowe o 1930. Porządek niedzielny do początku wakacji pozostaje bez zmian.
  • Zapraszamy na nasze cotygodniowe nabożeństwa: poniedziałek o godz. 1650 litania do św. Jana Pawła II w intencji naszych rodzin. We wtorek o 1650 modlimy się koronką do Bożego Miłosierdzia. W środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek do 1830 możliwość prywatnej Adoracji Najświętszego Sakramentu.
  • W poniedziałek święto św. Marka Ewangelisty, we wtorek Uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika głównego patrona Polski, zaś w piątek święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła.
  • Pragniemy już dziś zaprosić na przypadający 3 maja w naszej parafii odpust ku czci Matki Bożej Królowej Polski. W tym dniu porządek Mszy św. jak w niedziele.
  • W maju rozpoczniemy cykl 5 nabożeństw pierwszosobotnich wynagradzających Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Pierwsze z nich sprawowane będzie 7 maja o godzinie 1900. Nabożeństwo rozpocznie się medytacją Maryjną, zaś po części Różańca jego zwieńczeniem będzie uczestnictwo w Eucharystii.
  • Ruszyła akcja Paczka dla Ukrainy. Ideą akcji jest tworzenie gotowej paczki dla rodzin na Ukrainie. Paczkę należy przygotować według listy 35 produktów wskazanych na ulotce. Prosimy o zakupienie wyłącznie wskazanych produktów i umieszczenie ich w kartonowym pudle, które można pobrać po Mszy św. z zakrystii. Masa paczki powinna wynosić max. 18 kg. Prosimy o niezaklejanie zamknięcia. Gotowe kartony przekazujemy do parafii. Tak przygotowana paczka zapewni produkty dla kilkuosobowej rodzina na około tydzień. Czas trwania projektu na razie jest kwestią otwartą, jako że nie znamy skali potrzeb, które wciąż się zmieniają. Dokładne informacje na stronie www.szczecin.caritas.pl.
  • Na stoliku pod chórem znajdziecie nasz parafialny biuletyn, a w nim dzisiejszą Liturgię Słowa, komentarze, refleksję i ogłoszenia duszpasterskie.
  • Ufność Jezusowi jest największym wynagrodzeniem za niezmierzone Boże Miłosierdzie. Niech zanurzenie w Bożej Miłości odmienia nas, niech czyni nas apostołami miłości Bożej, niech ułatwia nam przebaczanie doznanych krzywd, prosząc o uzdrowienie.