Niedziela Najświętszej Trójcy


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

27. 05. 2018

1. W tym tygodniu kończymy nabożeństwa majowe. Od piątku 1 czerwca modlić się będziemy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy codziennie o 19.30 a w niedziele o godz. 9.30.

2. W środę obchodzimy święto poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej w Szczecinie.

3. Z okazji Dnia Dziecka, w piątek 1 czerwca na Mszę świętą zapraszamy wszystkie dzieci naszej parafii z ich rodzicami. Jest to także pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź pierwszo piątkowa od godz. 19.30.

4. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy członków Koła Żywego Różańca i wszystkich wiernych na modlitwę różańcową połączoną z nabożeństwem czerwcowym o godz. 19.30.

5. Przyszła niedziela w kościele polskim obchodzona będzie jako Święto Dziękczynienia. Z tej okazji na Mszach świętych odczytany zostanie list Metropolity Warszawskiego, kard. Kazimierza Nycza a także zbierana będzie ofiara do puszek na wsparcie budowy Świątyni Opatrzności Bożej.

6. 31 maja będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Uroczysta Msza św. o godz. 10.00, po której wyruszy procesja eucharystyczna ulicami Łukęcina. Układ ołtarzy pozostaje taki sam jak w zeszłym roku. Pierwszy ołtarz przygotowują mieszkańcy bloków nr 5 i 7, Pani Małgorzata Lao oraz Pani Krystyna Kozicka. Drugi: Pani Natalia Ligęza, Pani Katarzyna Pietrzak, Pani Marianna Mikołajczyk. Trzeci ołtarz: Pani Leokadia Taras i Pani Inga Wybierek. Czwarty: Pan Tadeusz Musialski i Pani Agnieszka Świstak. Prosimy by wierni zaangażowali się w samą procesję, poprzez pomoc w niesieniu baldachimu i nagłośnienia. Zachęcamy by okna domów ozdobić obrazami, emblematami religijnymi, flagami. Do asysty zapraszamy ministrantów, a dziewczynki do sypania kwiatów. Pana Sołtysa Antoniego prosimy o dostarczenie drzewek do ozdobienia ołtarzy. Pokażmy przez nasze przygotowanie i uczestnictwo naszą miłość do Jezusa Chrystusa, który „przychodzi zobaczyć, jak się Jego dzieciom powodzi”. W Uroczystość Bożego Ciała, Msza św. również o godz. 16.30.

7. Próba dla ministrantów przed Uroczystością Bożego Ciała w środę o godz. 19.00.

8. Są wolne intencje mszalne. Zainteresowanych zapraszamy po mszy św. do zakrystii.

9. Serdecznie dziękujemy Paniom Agnieszce Tałajkowskiej, Natalii Ligęza oraz Mariannie Mikołajczyk za przygotowanie kościoła na niedzielę. O posprzątanie kościoła w następną sobotę prosimy Panie: Katarzynę Kurowską i Agnieszkę Zielonka – Kubińską. Dziękujemy Wam za troskę o kościół parafialny.