Niedziela Palmowa


 • Dziś w Niedzielę Palmową, Kościół święci triumfalny wjazd Chrystusa do Jerozolimy, a jednocześnie poprzez wysłuchanie Męki Pańskiej przygotowujemy się do przeżywania tajemnicy chwalebnej śmierci i zmartwychwstania Naszego Pana Jezusa Chrystusa.
 • Msze św. w Wielkim Tygodniu sprawujemy od poniedziałku do środy o godz. 1700. Spowiadamy przed Mszą św. Można umówić się również telefonicznie na spowiedź w innym czasie. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pojednania.
 • Święte Triduum Paschalne rozpoczynamy Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o 1800. Po Mszy świętej możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu w ciemnicy do 2200.
 • W Wielki Piątek Adoracja Pana Jezusa w Eucharystii od godziny 1000. Tego dnia osoby pomiędzy 14 a 60 rokiem życia obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa pomniejsze), natomiast wszystkich obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 • Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o 1800, a po niej nabożeństwo Drogi krzyżowej. Możliwość Adoracji Eucharystii do 2200.
 • W Wielką Sobotę Adoracja przy Grobie Pańskim rozpocznie się o 1000 i potrwa do 1800. Od 1000 do 1400 o pełnych godzinach będziemy poświęcać pokarmy, zaś bezpośrednio po poświęceniu pokarmów będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty. Zachęcamy, aby przybycie do świątyni nie ograniczało się tylko do tradycji poświęcenia pokarmów, ale było okazją do uwielbienia Jezusa w Eucharystii przy grobie Pańskim. W tym dniu wyciszenie i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych jest wyrazem wdzięczności za śmierć naszego Zbawiciela na krzyżu.
 • Celebrację Wielkiej Nocy rozpoczniemy Wigilią Paschalną w Wielką Sobotę o 2000 przed kościołem poświęceniem ognia, a zakończymy procesją Rezurekcyjną. Prosimy przynieść świece, gdyż odnowimy nasze przyrzeczenia chrzcielne.
 • Msze św. w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego i Poniedziałek Wielkanocny o godz. 1000 i 1630.
 • Ruszyła akcja Paczka dla Ukrainy. Ideą akcji jest tworzenie gotowej paczki dla rodzin na Ukrainie. Paczkę należy przygotować według listy 35 produktów wskazanych na ulotce. Prosimy o zakupienie wyłącznie wskazanych produktów i umieszczenie ich w kartonowym pudle, które można pobrać po Mszy św. z zakrystii. Masa paczki powinna wynosić max. 18 kg. Prosimy o niezaklejanie zamknięcia. Gotowe kartony przekazujemy do parafii. Tak przygotowana paczka zapewni produkty dla kilkuosobowej rodzina na około tydzień. Czas trwania projektu na razie jest kwestią otwartą, jako że nie znamy skali potrzeb, które wciąż się zmieniają. Dokładne informacje na stronie www.szczecin.caritas.pl
 • Na stoliku pod chórem znajdziecie nasz parafialny biuletyn, a w nim dzisiejszą Liturgię Słowa, komentarze, refleksję i ogłoszenia duszpasterskie.
 • Zachęcamy do licznego udziału w Triduum Paschalnym. Tak zaplanujmy zajęcia, abyśmy uczestniczyli w Liturgii. Niech będzie on wyrazem naszej wiary i wdzięczności za dar odkupienia, jakiego dokonał Jezus Chrystus.
 • W ubiegłym tygodniu odszedł do Pana śp. Bartłomiej Walczak. Pogrzeb odbędzie się w środę 13 kwietnia w Hamburgu. Polećmy go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…