Niedziela Palmowa


 • Dziś w Niedzielę Palmową, Kościół święci triumfalny wjazd Chrystusa do Jerozolimy, a jednocześnie poprzez wysłuchanie Męki Pańskiej przygotowujemy się do przeżywania tajemnicy chwalebnej śmierci i zmartwychwstania Naszego Pana Jezusa Chrystusa.
 • Msze św. w Wielkim Tygodniu sprawujemy od poniedziałku do środy o godz. 17.00. Spowiadamy przed Mszą św., bądź po wcześniejszym ustaleniu w innym czasie.
 • Święte Triduum Paschalne rozpoczynamy Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o 18.00. Po Mszy świętej możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu w ciemnicy do 21.00. O 21.00 Liturgia Godzin i zakończenie Adoracji.
 • W Wielki Piątek Adoracja Pana Jezusa w Eucharystii od godziny 10.00. Tego dnia osoby pomiędzy 14 a 60 rokiem życia obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa pomniejsze), natomiast wszystkich obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o 18.00, a po niej nabożeństwo Drogi krzyżowej. Po Drodze Krzyżowej, w kościele, rozpoczniemy nowennę do Bożego Miłosierdzia przed Świętem Bożego Miłosierdzia. Następnie możliwość Adoracji Pana Jezusa Eucharystycznego. O 21.00 Liturgia Godzin i zakończenie Adoracji.
 • W Wielką Sobotę Adoracja przy Grobie Pańskim rozpocznie się o 10.00 i potrwa do 18.00. O 17.30 odmówimy Liturgię Godzin i zakończymy adorację.
  Od 10.00 do 14.00 o pełnych godzinach będziemy poświęcać pokarmy, zaś bezpośrednio po poświęceniu pokarmów będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty. Zachęcamy, aby przybycie do świątyni nie ograniczało się tylko do tradycji poświęcenia pokarmów, ale było okazją do uwielbienia Jezusa w Eucharystii przy grobie Pańskim. W tym dniu wyciszenie i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych jest wyrazem wdzięczności za śmierć naszego Zbawiciela na krzyżu. O 15.00 nowenna ku czci Bożego Miłosierdzia.
 • Celebrację Wielkiej Nocy rozpoczniemy Wigilią Paschalną w Wielką Sobotę o 20.00 przed kościołem poświęceniem ognia, a zakończymy procesją Rezurekcyjną. Prosimy przynieść świece, gdyż odnowimy nasze przyrzeczenia chrzcielne.
 • Msze św. w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego i Poniedziałek Wielkanocny o godz. 10.00 i 16.30. Nowenna przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia o 9.30. Zaś od wtorku w Oktawie Wielkiej Nocy po Mszy św.
 • W zakrystii można złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego, dekorację świąteczną i świece paschalną.
 • Zachęcamy do udziału w Triduum Paschalnym. Tak zaplanujmy zajęcia, abyśmy uczestniczyli w Liturgii. Niech będzie on wyrazem naszej wiary i wdzięczności za dar odkupienia, jakiego dokonał Jezus Chrystus.