Niedziela Palmowa i Triduum Paschalne


 

Niedziela Palmowa, którą dziś przeżywamy, wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Tak jak Pan Jezus wszedł do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do każdego z nas. Oby nie okazało się jednak, że stoimy w tym tłumie, który woła: „Hosanna", a za chwilę będzie wołał: „Na krzyż z Nim"! Prośmy o łaskę, abyśmy w nadchodzącym czasie przeżyli z Jezusem szczery żal z powodu naszych nieprawości, po to, aby przeżyć prawdziwą radość z powodu nowego życia, które ofiaruje nam Zmartwychwstały. Poświęcenie palm również podczas mszy św. o godz. 16.30.

Jutro w poniedziałek 2 kwietnia przypada 7 rocznica śmierci Ojca św. Jana Pawła II – dzisiaj błogosławionego. Zapraszamy na mszę św. o godz. 17.00. w czasie której będziemy Bogu dziękować za Jego pontyfikat, wyniesienie na ołtarze oraz prosić o kanonizację.  

W Wielki Czwartek od godz. 9.00. odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.  Prosimy, aby w zakrystii zgłosić tych chorych, którzy chcieliby przystąpić do Sakramentu Pokuty i Komunii Świętej.

W tym tygodniu przeżywać będziemy Triduum Paschalne. W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Jest to dzień naszej wdzięczności za dar Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Po komunii św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Adoracji. Adoracja do godz. 20.00.