Niedziela Palmowa Męki Pańskiej


  • Dziś o 2100 zapraszamy na Apel Jasnogórski. Chcemy włączyć się w modlitwę dziękczynną za pontyfikat św. Jana Pawła II w rocznicę jego odejścia do Niebieskiej Ojczyzny. Po Apelu modlitwą różańcową chcemy otoczyć ludzi mediów podważających autorytet świętego papieża.
  • Msze św. w Wielkim Tygodniu sprawujemy od poniedziałku do środy o godz. 1700. Spowiadamy przed Mszą św. Można umówić się również telefonicznie na spowiedź w innym czasie. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pojednania.
  • Święte Triduum Paschalne rozpoczynamy Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o 1800. Po Mszy świętej możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu. O 2100 Liturgia Godzin i zakończenie Adoracji.
  • W Wielki Piątek Adoracja Pana Jezusa w Eucharystii od godziny 1000. Tego dnia osoby pomiędzy 14 a 60 rokiem życia obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa pomniejsze), natomiast wszystkich obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o 1800, a po niej nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Po zakończeniu Drogi Krzyżowej w kościele rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia. Następnie możliwość Adoracji Pana Jezusa w Eucharystii. O 2100 Liturgia Godzin i zakończenie Adoracji.
  • W Wielką Sobotę Adoracja przy Grobie Pańskim rozpocznie się o 1000. O 1730 Liturgia Godzin i zakończenie Adoracji. Od 1000 do 1400 o pełnych godzinach będziemy poświęcać pokarmy, zaś bezpośrednio po poświęceniu pokarmów będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty. Zachęcamy, aby przybycie do świątyni nie ograniczało się tylko do tradycji poświęcenia pokarmów, ale było okazją do uwielbienia Jezusa w Eucharystii przy grobie Pańskim. W tym dniu wyciszenie i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych jest wyrazem wdzięczności za śmierć naszego Zbawiciela na krzyżu. O godzinie 1500 nowenna przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia.
  • Celebrację Wielkiej Nocy rozpoczniemy Wigilią Paschalną w Wielką Sobotę o 2000. Gromadzimy się przed kościołem na poświęcenie ognia. Liturgię zakończymy procesją Rezurekcyjną. Prosimy o przyniesienie świec, gdyż odnowimy nasze przyrzeczenia chrzcielne.
  • Msze św. w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego i Poniedziałek Wielkanocny o godz. 1000 i 1630. Nowenna przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia o 930.
  • W zakrystii lub w kancelarii parafialnej można jeszcze składać ofiary na kwiaty i dekoracje świąteczne oraz na świecę paschalną.
  • Niedzielą Palmową Kościół święci triumfalny wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Niech wysłuchanie Męki Pańskiej przygotowuje nas do pełnego miłości i wdzięczności przeżywania tajemnicy chwalebnej śmierci i zmartwychwstania Naszego Pana Jezusa Chrystusa.