Niedziela Palmowa


 

1. Niedziela Palmowa, którą dziś przeżywamy, wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Tak jak Pan Jezus wszedł do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do każdego z nas. Oby nie okazało się jednak, że stoimy w tym tłumie, który woła: „Hosanna”, a za chwilę będzie wołał: „Na krzyż z Nim”! Prośmy o łaskę, abyśmy w nadchodzącym czasie przeżyli z Jezusem szczery żal z powodu naszych nieprawości, po to, aby przeżyć prawdziwą radość z powodu nowego życia, które ofiaruje nam Zmartwychwstały. Poświęcenie palm również podczas mszy św. o godz. 16.30.

2. Spowiedź św. wielkopostna w naszej parafii od Niedzieli Palmowej do Wielkiej Środy przed i po każdej mszy św.

3. W tym tygodniu przeżywać będziemy Triduum Paschalne. W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Jest to dzień naszej wdzięczności za dar i Sakrament Eucharystii oraz Sakrament Kapłaństwa. Po komunii św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Adoracji. Adoracja do godz. 20.00.

4. W Wielki Piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Ołtarzu Adoracji od godz. 10.00. W godzinę śmierci Pana Jezusa na Krzyżu o godz. 15.00. Koronka do Miłosierdzia Bożego. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00, a po liturgii Droga Krzyżowa ulicami Łukęcina w stronę plaży. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec lub małych zniczy, które poniesiemy w czasie nabożeństwa, a na końcu zostawimy nad morzem ku czci tych, którzy nie wrócili z morza. W tym dniu wszystkie osoby od czternastego roku życia zobowiązane są do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, a osoby od osiemnastego do sześćdziesiątego roku życia (nie licząc chorych) dodatkowo obowiązuje post ścisły, który oznacza możliwość spożycia jednego pokarmu do syta i dwóch mniejszych. W Wielki Piątek rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego. Bardzo proszę o wpisanie się na listę adoracji.

5. W Wielką Sobotę  Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pana Jezusa od godz. 10.00. i poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny o godz.11.00., 13.00., i 15.00.  W tym czasie będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty.  Zachęcamy do zachowania w tym dniu wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00. przed kościołem poświęceniem ognia, a zakończy się procesją Rezurekcyjną. Prosimy, aby na Liturgię przynieść ze sobą świece, gdyż odnowimy nasze przyrzeczenia chrzcielne. Zachęcamy do licznego udziału w Triduum Paschalnym. Tak ułóżmy sobie swoje zajęcia, abyśmy jak najliczniej uczestniczyli w Liturgii. Niech będzie on wyrazem naszej wiary i wdzięczności za dar odkupienia, jakiego dokonał Jezus Chrystus.

6. Msze św. w naszym kościele w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 10.00 i 16.30. Podobny porządek mszy św. w Poniedziałek Wielkanocny.

7. Zbierane są ofiary pieniężne na kwiaty i elementy dekoracyjne do Grobu Pańskiego w naszym parafialnym kościele.

8. Wczoraj kościół posprzątała rodzina Państwa Pietrzak. Dziękujemy. Bóg zapłać.