Niedziela Świętej Rodziny


  1. Jutro pierwszy dzień Nowego roku, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze święte w tym dniu o 10.00 i 16.30.
  2. W sobotę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli. Msze święte o 10.00 i 16.30. Jest to również pierwsza sobota miesiąca. Różaniec dla Koła Żywego Różańca o 9.30, a po Mszy świętej spotkanie opłatkowe dla wszystkich członków Koła.
  3. W Uroczystość Objawienia Pańskiego w całej Polsce organizowana jest akcja Kolędnicy Misyjni, w której dzieci zbierają ofiary dla ich rówieśników z Afryki i innych miejsc, gdzie pracują misjonarze. Chcemy włączyć się w tą akcję i z tej racji po każdej Mszy świętej dzieci z naszej parafii i nie tylko, będą zbierać ofiary do puszek, które przekażemy o. Wojciechowi Jeziorskiemu, naszemu współbratu z Kamerunu, na kształcenie biednych dzieci z parafii Ayos. Prosimy o hojność we wsparciu tej szlachetnej inicjatywy.
  4. Zachęcamy do udziału w naszych cotygodniowych modlitwach. Jutro o 9.50 pomodlimy się litanią do św. Jana Pawła II, w intencji naszych rodzin, we wtorek o 16.50 Koronką do Bożego Miłosierdzia, w środę po Mszy świętej nowenną ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. Z okazji pierwszego piątku zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Spowiedź od godz. 16.30.
  6. W tym roku liturgicznym wizytę duszpasterską, planujemy w dniach 8 – 11 stycznia. Plan kolędy znajduje się na osobnym ogłoszeniu w gablocie, osobnym wpisie na stronie, gazetce i przy wejściu do kościoła.
  7. Dziękujemy Pani Indze Wybierek i Pani Lucynie Derda za przygotowanie kościoła na niedzielę. W tym tygodniu o pomoc w sprzątaniu prosimy Pana Tadeusza Musialskiego i Panią Marię Walczak. Dziękujemy za to, że czujecie się współodpowiedzialni za swój parafialny kościół.