Niedziela Trójcy Przenajświętszej


1. Dzisiaj na mszy św. o godz. 10.00. po sześciu latach pracy duszpasterskiej O. Proboszcz Dariusz pożegna się z parafianami i gośćmi. Z dniem 17 czerwca br. zakończy pracę w naszej parafii i zostaje skierowany do posługi na Jasną Górę. 
2. W dniu 18 czerwca o godz. 10.00. O. Piotr Krzysztoforski obejmie urząd proboszcza w Łukęcinie w obecności Ks. Dziekana, parafian i gości.
3. Nabożeństwo czerwcowe w naszym kościele odbywa się w dni powszednie po mszy św. o godz. 20.00, a w niedzielę po mszy św. o godz. 10.00.
4. Jutro o  godz. 19.50. litania do św. Jana Pawła II w intencji rodzin. 
5. We wtorek o godz. 19.50. koronka do Miłosierdzia Bożego.
6. W środę o godz. 20.00. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona będzie z nabożeństwem czerwcowym. Kartki z prośbami i podziękowaniami można zostawiać w skrzynkach znajdujących się w wejściu do Kościoła.
7. 15 czerwca będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Przez uczestnictwo w mszy św. oraz Procesji  Eucharystycznej wyznamy publicznie naszą wiarę w rzeczywistą  obecność naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa pod postacią Chleba i Wina. O godz. 10.00. msza św., a po niej wyruszy procesja tradycyjną już trasą ulicą Morską. Proszę o przygotowanie czterech ołtarzy w miejscach, w których tradycyjnie były umiejscowione. Pierwszy ołtarz przygotowują mieszkańcy bloków nr 5 i 7, Pani Lao oraz Pani Kozicka. Drugi Pani Ligęza, Pani Pietrzak, Pani Mikołajczyk. Trzeci ołtarz Pani Taras i Pani Wybierek. Czwarty Pan Musialski i Pani Agnieszka.
Zachęcamy również do zaangażowania się w samą procesję, poprzez pomoc w niesieniu baldachimu. Ozdóbmy nasze okna obrazami, emblematami religijnymi, flagami. Niech to będzie nasze wielkie święto dawania wiary w obecność Boga, który do nas idzie. Do Pani Marty niech zgłaszają się dziewczynki do sypania kwiatów. Sami zbierajmy kwiaty i przekazujmy je P. Marcie. Do udziału zapraszamy dzieci I komunijne. Pana Sołtysa Antoniego prosimy o dostarczenie drzewek do ozdobienia ołtarzy.
8. W Uroczystość Bożego Ciała msze św. o godz. 10.00. i 16.30.
9. Są wolne intencje mszalne. Zainteresowanych zapraszamy po mszy św. do zakrystii.
10. Serdecznie dziękujemy Paniom Agnieszce i Weronice Tałajkowskim oraz Mariannie Mikołajczyk za przygotowanie kościoła na niedzielę. O posprzątanie kościoła w następną sobotę prosimy rodzinę Państwa Derda i Pana Adam Bogusza. Dziękujemy Wam za troskę o kościół parafialny.