Niedziela Trójcy Przenajświętszej


Dziś ostatni dzień miesiąca maja, dedykowanego Najświętszej Maryi Pannie. Po mszy św. o godz. 10.00. ostatnie nabożeństwo majowe. Od jutra rozpocznie się miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe będą odbywać się w dni powszednie po mszy św. wieczornej o godz. 20.00., a w niedzielę po mszy św. o godz. 10.00.

We wtorek o godz. 19.50. koronka do Miłosierdzia Bożego.

W środę o godz. 20.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Kartki z intencjami na nowennę można składać do skrzynek znajdujących się w wejściu do kościoła.

W najbliższy czwartek 4 czerwca będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi PańskiejBoże Ciało. Przez uczestnictwo w mszy św. oraz procesji  Eucharystycznej wyznamy publicznie naszą wiarę
w rzeczywistą  obecność naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa pod postacią Chleba i Wina. O godz. 10.00. msza św., a po niej wyruszy procesja tradycyjną już trasą ulicą Morską. Proszę o przygotowanie czterech ołtarzy w miejscach, w których tradycyjnie były umiejscowione. Zachęcamy również do zaangażowania się w samą procesję, poprzez pomoc w niesieniu baldachimu. Ozdóbmy nasze okna obrazami, kwiatami, emblematami religijnymi, flagami. Niech to będzie nasze wielkie święto dawania wiary w obecność Boga, który do nas idzie. Do Pani Marty niech zgłaszają się dziewczynki do sypania kwiatów. Sami zbierajmy kwiaty i przekazujmy je P. Marcie. 5 minut przed mszą św. nastąpi wymiana tajemnic różańcowych.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

Dziękuję klerykowi Danielowi z Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie za wygłoszone do nas słowo i świadectwo powołania. Po mszy św. będzie zbierał ofiary pieniężne do puszki przeznaczone na utrzymanie seminarium.

Składam serdecznie podziękowanie osobom, które wczoraj posprzątały kościół parafialny: P. Agnieszka i Weronika Tałajkowska, Marianna  Mikołajczyk. W następną sobotę zapraszamy do sprzątania p. Tadeusza Musialskiego oraz rodzinę państwa Troszczyńskich.