Niedziela Zmartwychwstania i oktawa


 

Drodzy parafianie, drodzy goście. Na dźwięk Rezurekcyjnych dzwonów niech zabrzmi w Waszych Sercach radosne Alleluja! Niech zmartwychwstały Chrystus umocni Waszą wiarę, abyście wierzyli w to, co niemożliwe, aby pomógł Wam wypłynąć na głębię oceanu wiary. Życzymy Wam, aby w samą Uroczystość Zmartwychwstania Naszego Pana Jezusa Chrystusa i w dalszych dniach życia dominował tryumf powstania z grzechu do Nowego Życia, a nadzieja pełnego zwycięstwa Prawdy i Dobra niech rodzi miłość w rodzinach, pokój, radość i szczęście.

 

Pragnę z całego serca podziękować Wam drodzy Parafianie za większą ofiarę pieniężna na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz na kwiaty przed krzyżem oraz posadzenie tych kwiatów. W sposób szczególny dziękuję p. Agnieszce i pracownikom za wykonanie tak pięknego Grobu Pańskiego. Bóg zapłać. Dziękujemy za wszelkie dary serca złożone dla naszego klasztoru, które otrzymaliśmy na święta wielkanocne.

Msze św. w naszym Kościele w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego i w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 10.00 i 16.30. W drugi dzień świąt ofiary składane na tacę zostaną przeznaczone na KUL.

We wtorek będziemy obchodzić 2 rocznicę katastrofy samolotowej w Smoleńsku, w której zginęło 96 osób w tym prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Lech Kaczyński. Podczas Mszy św. o godz. 17.00. będziemy modlić się za ofiary katastrofy i o prawdę w wyjaśnieniu przyczyn tego wydarzenia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Z racji Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego można spożywać pokarmy mięsne w najbliższy piątek.

Przyszła niedziela jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Św. siostra Faustyna i koronka do Miłosierdzia Bożego są znane na całym świecie. W naszym kościele będziemy się modlić koronką do Miłosierdzia Bożego po mszy św. o godz. 10.00.

Są wolne intencje mszalne – zapraszamy do zakrystii.