Obchody Triduum Paschalnego w Łukęcinie


W Wielki Czwartek od godz. 9.00. odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.  Prosimy, aby w zakrystii zgłosić tych chorych, którzy chcieliby przystąpić do Sakramentu Pokuty i Komunii Świętej.

 

Liturgia Triduum Paschalnego

W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Jest to dzień naszej wdzięczności za dar Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Po komunii św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Adoracji. Adoracja do godz. 20.00.

W Wielki Piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Ołtarzu Adoracji od godz. 10.00. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. a po liturgii Droga Krzyżowa ulicami Łukęcina w stronę plaży. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec lub małych zniczy, które poniesiemy w czasie nabożeństwa, a na końcu zostawimy nad morzem ku czci tych, którzy nie wrócili z morza. W tym dniu wszystkie osoby od czternastego roku życia zobowiązane są do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, a osoby od osiemnastego do sześćdziesiątego roku życia (nie licząc chorych) dodatkowo obowiązuje post ścisły, który oznacza możliwość spożycia jednego pokarmu do syta i dwóch mniejszych.

W Wielką Sobotę Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pana Jezusa od godz. 10.00. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny o godz. 11.00, 13.00 i 15.00.  W tym czasie będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty.  Zachęcamy do zachowania w tym dniu wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00. przed kościołem poświęceniem ognia, a zakończy się procesją Rezurekcyjną. Prosimy, aby na Liturgię przynieść ze sobą świece, gdyż odnowimy nasze przyrzeczenia chrzcielne. Zachęcamy do licznego udziału w Triduum Paschalnym. Tak ułóżmy sobie swoje zajęcia, abyśmy jak najliczniej uczestniczyli w Liturgii. Niech będzie ona wyrazem naszej wiary i wdzięczności za dar odkupienia jakiego dokonał Jezus Chrystus.

Msze św. w naszym kościele w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego jak w niedzielę o godz. 10.00 i 16.30. Taki sam porządek Mszy św. w Poniedziałek Wielkanocny.