Objawienie Pańskie


  1. W  poniedziałek o godz. 16.50.  – litania do św. Jana Pawła II w intencji rodzin.
  2. We wtorek o godz. 16.50.  – koronka do Miłosierdzia Bożego.
  3. W środę o godz. 17.00. – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. Wczoraj rozpoczęliśmy nowennę przed uroczystością patrona zakonu paulińskiego św. Pawła I Pustelnika.  Nowennę zakończymy 15 stycznia  w niedzielę uroczystą  mszą św. o godz. 16.30., której przewodniczyć będzie i słowo Boże wygłosi  Ks. Biskup Henryk Wejman ze Szczecina.  Na koniec mszy św. Ks. Biskup udzieli dzieciom indywidualnego błogosławieństwa i obdarzy prezentem. Informujemy, że w dniu 15 stycznia nie będzie mszy św. o godz. 10.00. Prosimy o poinformowanie o tej jednorazowej zmianie wszystkich znajomych.
  5. Drodzy Parafianie, dziękujemy Wam za możliwość odwiedzin duszpasterskich. Był to czas na błogosławieństwo Waszych mieszkań, wspólną modlitwę i rozmowy. Pragniemy podziękować za ofiary złożone przez Was podczas kolędy. Radujemy się z tego, że te spotkania i rozmowy przynoszą widoczne w naszej parafii owoce w postaci pogłębiającej się w Was świadomości chrześcijańskiej, wyrażającej się w przychodzeniu do Kościoła na msze święte i nabożeństwa, przystępowaniu do sakramentów świętych, dbałości o naszą świątynię. Modlimy się, by ta świadomość pozostawała zawsze żywa i pogłębiała się w Was z każdym dniem życia.
  6. Są wolne intencje mszalne. Zainteresowanych zapraszamy po mszy św. do zakrystii.
  7. Drodzy parafianie, minął rok jak w trosce o Wasze życie duchowe i chrześcijańską formację zaczęliśmy wydawać biuletyn parafialny, w którym znajdziecie modlitwę, liturgię Słowa Bożego z niedzieli wraz z komentarzem, wybrane zagadnienie z nauczania Kościoła i aktualne ogłoszenia parafialne. Pragniemy bowiem by Boże Słowo towarzyszyło Wam przez cały tydzień oraz byście wiedzieli o tym, co dzieje się w naszej parafii. Bardzo prosimy, aby w następną niedzielę podczas składania ofiar złożyć większą ofiarę z myślą o dalszym wydawaniu biuletynu.
  8. Dziękuję Pani Marii Walczak i Panu Tadeuszowi  Musialskiemu za posprzątanie kościoła. W następną sobotę proszę o posprzątanie kościoła Panie Krystynę Kozicką, Justynę Kowal, Leokadię Kowal.
  9. Dziś Świętem Chrztu Pańskiego kończy się okres liturgiczny Bożego Narodzenia. Mimo tego zakończenia, zachęcamy do pozostawienia choinek i ozdób świątecznych aż do 2 lutego według polskiej tradycji.