Ogłoszenia duszpasterskie 5 maja 2013


 

Drodzy Parafianie,

jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję tym wszystkim Osobom, które przez swe zaangażowanie przyczyniły się do godnego przeżycia naszej Uroczystości Odpustowej Królowej Polski! Panu Sołtysowi Antoniemu za użyczenie sprzętu potrzebnego do obsługi festynu. Bóg zapłać.

Dzisiaj po mszy św. o godz. 10.00. nabożeństwo majowe i wymiana tajemnic różańcowych.

Trwa miesiąc maj, miesiąc poświęcony Matce Najświętszej. Nabożeństwo majowe z Litanią loretańską i rozważaniem w dni powszednie po mszy św. wieczornej o godz. 20.00., a w niedziele po mszy św. o godz. 10.00. W środę po mszy św. wieczornej zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prośby i podziękowania można składać na kartkach w skrzynkach drewnianych, które znajdują się w wejściu do kościoła.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Jak pamiętamy, w czasie wielkanocnym jesteśmy zobowiązani przystąpić do sakramentu pojednania. Powoli czas ten zbliża się do końca, zadbajmy o sumienne wypełnienie tego chrześcijańskiego obowiązku. W naszym kościele można przystąpić do sakramentu pokuty 20 min. przed każdą mszą św.

W środę 8 maja Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika – Patrona Polski. Niech ta uroczystość będzie także dniem odnowienia naszej troski o Ojczyznę, co powinno się wyrażać w pracy dla jej rozwoju oraz w gorliwej modlitwie.