Ogłoszenia na 29 lipca


W środę po Mszy św. wieczornej o godz. 20.00. zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prośby i podziękowania można składać na kartkach w skrzynkach drewnianych, które znajdują się w wejściu do kościoła oraz drogą emailową.

W naszym kościele parafialnym  pw. NMP Królowej Polski w okresie wakacyjnym porządek Mszy św. jest następujący; w niedzielę Msze św. o godz. 7.00; 9.00; 10.30 i 20.00; a w dni powszednie o godz. 20.00. W soboty wieczorna Msza św. z niedzieli, zwłaszcza dla tych, którzy  w świąteczny dzień nie mogą uczestniczyć w Eucharystii. 20 min. przed każdą Mszą św. możliwość  skorzystania z sakramentu spowiedzi św.

W dniach od 3 do 8 sierpnia br.  w naszej parafii odbędą się Misje u Stóp Krzyża – Peregrynacja Krzyża św. Proszę o zarezerwowanie sobie tego czasu na modlitwę i medytację. Powitanie Krzyża św. wraz z relikwiami nastąpi  3 sierpnia w piątek na skrzyżowaniu ul. Morskiej z trasą nr 102 i procesyjne przejście do kościoła. O godz. 20.00. Msza św. z homilią i błogosławieństwo relikwiami Krzyża św. W czasie trwania misji 5 sierpnia w niedzielę na Mszy św. o godz. 9.00. zostanie zainstalowany i poświęcony obraz Pana Jezusa Miłosiernego, który poświęci Generał Zakonu Paulinów O. Izydor Matuszewski. W poniedziałek dzień modlitw w intencji rodzin pod hasłem:  „Rodzina chrześcijańska nadzieją Kościoła i świata”. We wtorek Uroczystość poświęcenia Krzyża. Akt zawierzenia parafii Chrystusowi Ukrzyżowanemu. Prosimy przynieść ze sobą krzyże. Kto nie posiada krzyża może go nabyć w zakrystii. W środę będziemy modlić się w intencji ludzi chorych pod hasłem: „Weźcie moje jarzmo na siebie, bo jestem cichy i pokorny sercem”. O godz. 10.30. Msza św. z homilią oraz Sakramentem Namaszczenia Chorych. Zakończenie peregrynacji nastąpi w środę o godz. 18.00. Dokładny program peregrynacji znajduję się w gablocie przed kościołem.

Są wolne intencje mszalne. Kto chciałby zamówić Mszę św. może to uczynić w zakrystii po zakończonej Mszy św.