Ogłoszenia na 4 niedzielę wielkanocną


Kościół przeżywa dziś niedzielę Dobrego Pasterza. W Ewangelii Chrystus mówił o tym, że dobry pasterz, gdy zajdzie potrzeba, oddaje życie za swoje owce i czyni to dobrowolnie. Tę postawę odniósł do samego Siebie! Cały tydzień poświęcony jest modlitwie o powołania kapłańskie i zakonne. Włączmy się całym sercem w to wołanie Kościoła, aby Pan posłał nowych robotników do swojej winnicy.

We wtorek 1 maja rozpoczynamy miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Nabożeństwo majowe z Litanią loretańską w dni powszednie po Mszy Św. wieczornej, a w niedziele po Mszy św. o godz. 10.00.Weźmy w nich udział, polecając Matce Najświętszej wszystkie nasze sprawy, nasze rodziny i ojczyznę, nasze troski i radości.

Od 1 maja Msze św. w dni powszednie o godz. 20.00. a w niedziele bez zmian; o godz. 10.00 i 16.30.

W uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – 3 maja, obchodzić będziemy w naszej parafii uroczystość odpustową. Rozpoczniemy ją Mszą św. sprawowaną o godzinie 11.00, której przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi O. Marian Waligóra – kustosz sanktuarium jasnogórskiego. Po Mszy św.  koncertem zespołu Vox Eremi, który tworzą klerycy naszego paulińskiego seminarium duchownego w Krakowie Na Skałce, rozpocznie się festyn parafialny.
W ramach festynu zapraszamy do wspólnego biesiadowania oraz loterii fantowej. Zachęcamy do włączenia się w loterię, nie tylko przez zakup kuponu, ale także ofiarowanie fantów. Chodzi o drobne rzeczy, które możemy podarować i tym samym sprawić komuś radość z wygranej. Fanty przyjmować będziemy do godzin wieczornych 2 maja. Wszystkich czcigodnych Parafian i Gości zapraszamy do wspólnej zabawy i radosnego świętowania w dniu odpustu.

W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 10.00. i nabożeństwie majowym wymiana tajemnic różańcowych.

Są wolne intencje mszalne – po mszy św. zapraszam do zakrystii.

Dziękuję za wszystkie ofiary, jakie składacie na potrzeby Parafii.